Minirekuperator - instalacyjne złoto na Budmie

Jeden z prestiżowych Złotych Medali tegorocznych targów Budma 2006 otrzymał minirekuperator Blue HR25  firmy EMKA. Nowy malutki rekuperator może być umieszczony w ścianie, nawet w mieszkaniu w bloku. Wyróżniony produkt może poprawić wentylację o 50 - 60%.

minirekuperatorMinirekuperator rozwiązuje rozterki osób, które są zainteresowane tą formą wentylacji, ale dysponują zbyt małymi przestrzeniami, by zamontować pełnowymiarową centralę rekupeacyjną, np. w bloku.  Szczególnie może się przydać po wymianie okien, kiedy może pojawić się pleśń i zagrzybienie ścian.

Na zdjęciach pokazano fragmenty ekspozycji ze ścianą, w której zamontowano rekuperator. Na zdjęciu pierwszym - nagordzony minirekuperator, na drugim  -  inna wersja rekuperatora ściennego. Na zdjęciu nie widać zbyt wiele - po prostu kratka w ścianie. Pozwala to zobaczyć, jak niewielki jest stopień wpływu rekuperatora na estetykę pomieszczenia.

mały rekuperator ściennyMinirekuperator jest w stanie poprawić wentylację i odzysk ciepła pojedynczego pomieszczenia (kuchnia, łazienka, gabinet, małe pomieszczenia w budynkach użyteczności publicznej). Montowany są na stałe w ścianie, bez konieczności prowadzenia dodatkowych kanałów wentylacyjnych. Funcjonowanie "rekuperatorka"  zapewni niewielki, cicho pracujący wentylator. Zużycie prądu wynosi 11 - 30 W.
Minirekuperatory Blue powstały w odpowiedzi na zapotrzebowanie mieszkańców bloku oraz osób, które niewielkim kosztem chcą poprawić wentylację w wybranych pomieszczeniach w swoich domach. Posiadają atest higieniczny.

Oceń artykuł
4,20 / 5 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Ewa Kulesza

Zdjęcia: Redakcja

Polecamy Ci również

Zobacz także