Miedź w domu – więcej niż widać

Miedź w domu – więcej niż widać

Miedź jest znana i stosowana od tysięcy lat, jednak znajduje zastosowanie w najnowszych technologiach i można śmiało powiedzieć, że nie ma domu bez miedzi.

Nawet jeśli jej na co dzień nie zauważamy, miedź występuje dookoła nas - począwszy od tego, że miedź jest naturalnym i niezbędnym składnikiem wody, poprzez instalacje ją doprowadzające.
Te najtrwalsze, najzdrowsze i najbezpieczniejsze wykonuje się właśnie z miedzi. Ale to oczywiście nie wszystko. Miedź jest wykorzystywana w instalacjach gazowych i grzewczych, a także systemach solarnych – instalacje z rur miedzianych zmniejszają koszty energii.
Trzeba też pamiętać, że miedź ma właściwości antybakteryjne, co powoduje, że wykonane z niej elementy pomagają chronić zdrowie.
Ponadto miedź jest nie tylko praktyczna, ale i piękna. Jej naturalny kolor rozświetla wnętrza, a i na zewnątrz, miedź zapewnia trwałość i elegancję. Wystarczy spojrzeć na pokryte miedzią dachy, czy elewacje. Szlachetna patyna, którą pokrywa się miedź, zapewnia naturalną ochronę przed czynnikami zewnętrznymi i jest bardzo estetyczna, bez względu na wiek.
Miedź, to naprawdę znacznie więcej niż widać – przekonajcie się sami.

Oceń artykuł
3,67 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: miec-miedz.pl, Polskie Centrum Miedzi

Polecamy Ci również

Zobacz także