Miedź przeciwdrobnoustrojowa – dlaczego warto ją stosować

Miedź przeciwdrobnoustrojowa – dlaczego warto ją stosować

Miedź przeciwdrobnoustrojowa to nowa, naturalna, broń w walce z drobnoustrojami chorobotwórczymi.

 miedź przeciwdrobnoustrojowa

Każdego roku infekcje powodują konieczność hospitalizacji prawie czterech milionów mieszkańców Unii Europejskiej, a niemal 37 tysięcy z nich – umiera. Z tego znaczny procent stanowią zakażenia szpitalne. W samej Wielkiej Brytanii, na skutek infekcji szpitalnych, choruje 300 tysięcy osób,
a 5 tysięcy przypadków kończy się zgonem. Przyczyną zachorowań i śmierci są drobnoustroje odporne na działanie antybiotyków. Co gorsza, występują one już nie tylko w placówkach medycznych, ale także w domach, szkołach, czy środkach transportu, a więc mamy z nimi do czynienia na co dzień. Jednym ze sposobów ochrony przed nimi jest częste mycie rąk i ogólna dbałość o czystość, jednak występowanie zakażeń jest częste.

Skutecznym środkiem w walce ze śmiertelnie groźnymi drobnoustrojami chorobotwórczymi jest miedź przeciwdrobnoustrojowa. Wyróżnia się ona niezwykłą efektywnością w zwalczaniu mikrobów i ograniczeniu skażenia – zarówno w warunkach laboratoryjnych, jak i środowisku klinicznym.

Skuteczność miedzi przeciwdrobnoustrojowej jest potwierdzona licznymi badaniami, które dowiodły, że jest to najskuteczniejszy przeciwdrobnoustrojowy środek powierzchniowy. Oznacza to, że powierzchnie, których dotykamy, wykonane z miedzi są w najwyższym stopniu wolne od chorobotwórczych zarazków. Miedź przeciwdrobnoustrojowa jest jedynym rodzajem powierzchni dotykowej, którą Amerykańska Agencja ds. Ochrony Środowiska oceniła jako zabijającą 99,9% bakterii w czasie 2 godzin ich ekspozycji na działanie miedzi (badania przeprowadzono m.in. na gronkowcu złocistym, Enterobacter aerogenes, Pseudomonas aeruginosa, E. coli O157:H7 oraz bakterii Enterococcus faecalis).

Zastosowanie miedzi przeciwdrobnoustrojowej jako powierzchni dotykowej, stosowanej nie tylko w szpitalach, ale i innych placówkach publicznych, a także domach pomaga ograniczyć występowanie chorobotwórczych mikroorganizmów i zredukować ryzyko groźnych zakażeń.

Cechy miedzi przeciwdrobnoustrojowej:

 • nieprzerwane zabijanie drobnoustrojów
  - środek skuteczniejszy niż powierzchnie srebrne
  - efektywność potwierdzona badaniami naukowymi
  - jedyny środek powierzchniowy zatwierdzony przez Amerykańską Agencję ds. Ochrony Środowiska
 • odporność na ścieranie
  - trwałe i ciągłe działanie przeciwdrobnoustrojowe
  - skuteczność działania bez względu na warunki, takie jak: zanieczyszczenie, zawilgocenie i zużycie ścierne
  - zachowanie skuteczności, pomimo utleniania powierzchni
 • bezpieczeństwo zastosowania
  - nieszkodliwość dla ludzi i środowiska
  - materiał naturalny, bez dodatków chemicznych
  - materiał w pełni odnawialny.
Oceń artykuł
5,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: antimicrobialcopper.com

Polecamy Ci również

Zobacz także