Magiczne napędy do bram

10
Nowa generacja napędów Magic firmy Normstahl

Brama garażowa wyposażona w napęd elektryczny gwarantuje przede wszystkim komfort i wygodę użytkowania. Nowa generacja napędów Magic 600 i Magic 1000 firmy Normstahl została skonstruowana tak, aby brama pracowała szybciej, bez tarcia i hałasu, co zapewnia maksymalne zadowolenie użytkowników.

Sprawdzone rozwiązania

Konstrukcja nowej generacji napędów Magic 600 i Magic 100 firmy Normstahl bazuje na pasku zębatym, który jako przeniesienie napędu, porusza wszystkie rodzaje bram. Zoptymalizowana współpraca napędu i paska powoduje, że napęd przenosi siłę bezpośrednio, z pominięciem przekładni, na koło napędowe. Rozwiązanie to ogranicza tarcia i w efekcie brak utraty siły.

Warto podkreślić, że koło napędowe zostało wyposażone w łożysko, które zapewnia cichą i lekką pracę. Dodatkowo również drugie kółko paska ma łożysko, dzięki czemu minimalizuje następne miejsca tarcia i maksymalizuje przeniesienie siły. Co więcej, konstrukcja szyny została zmieniona tak, aby napięcie paska mogło być regulowane po stronie główki napędu. Napęd garażowy Magic 600 i Magic 1000 firmy Normstahl został skonstruowany w taki sposób, by główka napędu, w zależności od potrzeb lub systemu bramy, mogła być zamontowana na kilka sposobów. W przypadku małej głębokości garażu, konstrukcji bramy lub warunków zabudowy, główkę napędu można obrócić o 90º lub nawet o 180º. Rozwiązanie to umożliwia ustawienie automatyki tak, by nie zakłócała ona korzystania z garażu.

Automaty Magic różnią się od siebie kilkoma szczegółami technicznymi. Magic 600 osiąga siłę ciągu 600 Newtonów, z kolei Magic 1000 aż 1000 Newtonów. Dodatkowo pierwszy z nich ma 1-cyfrowy zmienny wskaźnik, a drugi został wyposażony we wskaźnik 3-cyfrowy. Napęd garażowy Magic 1000 ma również regulację czasu świecenia lampy oraz funkcję zamknięcia bramy po przecięciu fotokomórki. Cennym udogodnieniem jest także asystent parkowania dołączony do modelu Magic 1000.

Magia elektroniki

Zarówno napęd Magic 600, jak i Magic 1000 zostały wyposażone w wyświetlacz, który pokazuje wszystkie informacje niezbędne dla użytkownika automatyki. Rozwiązanie to ułatwia nie tylko naukę obsługi, programowanie czy kasowanie automatu, ale także informuje, które funkcje lub program jest aktualnie wykonywany. Dzięki temu użytkownik ma wiedzę, co w danym momencie dzieje się z jego bramą. Panel sterowania napędu ma jedynie trzy przyciski, za pomocą których przeprowadzana jest obsługa bramy. Przyciski oznaczone są czytelnymi symbolami i łatwo reagują na naciśnięcia. Napędy garażowe Magic 600 i Magic 1000 oferują dodatkowo przydatne funkcje, takie jak: Backjump, miękki ruch w kierunku zamykania i otwierania, regulowaną siłę oraz automatyczne zamykanie bramy. Parametry te, tak ważne dla bezpiecznego funkcjonowania bramy, mogą być ustawiane indywidualnie według potrzeb domowników.

Przydatne dodatki

Korzystając z automatyki garażowej zastanawiamy się, czy nasza brama jest otwarta, a może tylko częściowo zamknięta? Wątpliwości te rozwieje Magic Door Control, nowość w ofercie firmy Normstahl, który pozwala precyzyjnie określić, w jakiej pozycji znajduje się brama i, w razie potrzeby, ją zamknąć lub otworzyć. Wskaźnik pozycji bramy funkcjonuje jak nadajnik, dlatego też montaż nie wymaga połączenia kablowego. Oznacza to, że na jego zakup możemy zdecydować się nawet po zamontowaniu bramy. Warto także wspomnieć, że automatyka firmy Normstahl daje możliwość radio wego sterowania nie tylko bramą garażową, ale także bramą wjazdową, systemem alarmowym czy oświetleniem podjazdu. Zautomatyzowany system pozwala z odległości kilkudziesięciu  metrów otworzyć bramę i dzięki temu znacznie skrócić czas wjazdu samochodu do garażu. Rozwiązanie to zapewnia nie tylko wygodę, ale również podnosi bezpieczeństwo użytkowników.

Napęd bramy garażowej to przede wszystkim wygoda i uproszczenie codziennego życia. Jednak w przypadku wyboru automatyki warto brać pod uwagę nie tylko komfort, ale także najwyższej jakości rozwiązania techniczne. Nowe napędy garażowe Magic 600 i Magic 1000 łączą w sobie inteligentne funkcje zapewniające satysfakcję użytkowania.

Ceny

  • napęd do bramy garażowej Magic 600 - 1156,20 zł brutto,
  • napęd do bramy garażowej Magic 1000 - 537,50 zł brutto.
Oceń artykuł
3,50 / 6 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Redakcja

Źródło: Normstahl

Polecamy Ci również

Zobacz także