Łuparka do drewna

Zimą chętnie ogrzewamy się przy kominku. Warto zatem wcześniej zgromadzić i odpowiednio przygotować drewno na opał. Pomoże nam w tym Łuparka do drewna firmy Proma.

łuparka do drewnaNajlepszym opałem do kominków jest drewno liściaste (grab, jesion, brzoza, dąb), które pali się spokojnie i równomiernie. Niezależnie od tego, jaki gatunek drzewa wybierzemy ważne jest, aby podczas palenia nie dymiło. Powinno zatem być odpowiednio suche, tzn. mieć maksymalnie 15% wilgotności.
W celu przyspieszenia procesu suszenia się drewna należy je rozłupać na mniejsze części. Rozdrobnione  drewno zwiększa swoją powierzchnię, przez którą następuje proces odparowywania wody. W ofercie firmy Proma Polska można znaleźć nieocenioną pomoc w tej pracy, zastępującą tradycyjną siekierę – Łuparkę do drewna HSP-250.

łuparkaDzięki niej łupanie drewna staje się zajęciem przyjemnym i niewymagającym dużego wysiłku. Całą pracę wykonuje za nas maszyna, która z siłą nacisku na kłody, dochodzącą do 5 ton, rozdrabnia je na mniejsze części. Serce urządzenia stanowi układ hydrauliczny, który napędza silnik o mocy 1,5 kW. Maksymalna długość kłody mieszcząca się w łuparce to 520 mm, przy maks. średnicy 250 mm.

Zwarta konstrukcja, nieduża waga i kółka ułatwiają transport urządzenia. Dla bezpieczeństwa użytkownika zastosowano dwupunktowy włącznik, który obsługiwany jest jednocześnie obiema rękami. Takie rozwiązanie gwarantuje, że nie włączymy maszyny jedną ręką trzymając drugą w niebezpiecznym polu łupania.

Cena katalogowa brutto: 1790 zł

Oceń artykuł
4,20 / 5 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: Proma Polska

Polecamy Ci również

Zobacz także