Laserowy miernik temperatury

Podręczny miernik Scotchtrak™ IR500 pozwala na sprawdzanie temperatury w miejscach trudno dostępnych. Tę praktyczną nowość wprowadziła firma 3M Poland.

miernik temperatury

Miernik temperatury Scotchtrak™ IR-500 to podręczny przyrząd z celownikiem laserowym służący do bezdotykowego pomiaru temperatury. Umożliwia zdalne mierzenie temperatury w miejscach o utrudnionej dostępności, gdzie dotknięcie przedmiotu jest niewykonalne. Zasięg laseru, który osiąga odległość do 1,2 m zapewnia możliwość dotarcia do urządzeń wysoko położonych bez potrzeby używania np. drabiny. Pomiary mogą być łatwo odczytane na wyświetlaczu LCD. Dodatkowo lekkość urządzenia oraz ergonomiczny kształt zapewniają komfort pracy.

Scotchtrak™ IR-500 sprawdza się w branży przemysłowej. Może służyć do  monitorowania temperatury silników elektrycznych, lokalizacji obluzowanych połączeń przewodów, diagnostyki zakłóceń pracy wyłączników, kontroli obciążenia oświetlenia i transformatorów oraz kontroli temperatur w procesach technologicznych. Zastosowanie znajduje również w branży motoryzacyjnej podczas kontroli układu chłodzenia i klimatyzacji. Miernik temperatury to również przydatne urządzenie w przemyśle spożywczym.

pomiar temperatury na odległośćpomiar temperatury urządzenia

Dane techniczne:
Zakres temperatury: od -18 do +260ºC
Rozdzielczość: 6:1
Max. odległość od mierzonego obiektu: 1,2 m
Współczynnik emisyjności: 0,95
Uchyb procentowy: (+/-2%)
Uchyb wskazania: (+/-2%)
Częstotliwość pomiaru co 0,5 s
Dopuszczalna wilgotność powietrza względna: 10% do 95% przy 300C
Temperatura robocza: 0 do +260ºC
Temperatura składowania bez baterii: -20 do +60ºC
Zasilanie: 9V Bateria

 

Oceń artykuł
4,25 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: 3M Poland

Polecamy Ci również

Zobacz także