Kreatywność nie zna granic. Wyniki konkursu Zehnder

0
Wyniki konkursu Zehbder
W konkursie Zehnder należało zaprojektować wnętrze z grzejnikiem tej firmy. Główna nagroda wynosiła 10 tysięcy złotych.

Grzejnik spełnia już nie tylko rolę urządzenia gwarantującego nam optymalny klimat, ale także funkcję dekoracyjną, pod warunkiem, że jest odpowiednio zaprojektowany.

Urządzając nasze wymarzone wnętrze, nowe czy modernizowane, prywatne, publiczne czy komercyjne, liczymy się ze sporymi nakładami inwestycyjnymi. W zależności od preferencji może być ono urządzone modernistycznie, minimalistycznie, w stylu retro, a nawet z przepychem godnym barokowego pałacu.

Czwarta edycja konkursu Zehnder

Aby pokazać jak wdzięcznym elementem wystroju wnętrz jest grzejnik Zehnder Charleston, jak nieograniczone możliwości ma zarówno architekt jak i inwestor przy jego zastosowaniu oraz na ile sposobów można wykorzystać jego znakomitą funkcjonalność, firma Zehnder zorganizowała ogólnopolski konkurs dla architektów i projektantów wnętrz. W tegorocznej (czwartej już) edycji projekty oceniano w dwóch kategoriach „realizacje” oraz "wizualizacje". Najciekawsze prace zostały uhonorowane nagrodami pieniężnymi oraz atrakcyjnymi upominkami.

Podstawowym kryterium przyjętym przez Jury (w składzie: Patrycja Zaczyńska, Natalia Nguyen, Romuald Loegler, Andrzej Hubka, Dariusz Gocławski, Edward Lach oraz Eric Strauch) było innowacyjne zastosowanie tego klasycznego grzejnika. Istotną cechą prac miało być ukazanie możliwości kreowania przestrzeni w sposób oryginalny i spójny. Jury nagrodziło w szczególności te projekty, w których zadbano o najdrobniejsze detale zarówno pod względem kompozycji jak i funkcjonalności danego wnętrza oraz te, w których spełniono jeden z celów konkursu, jakim było wyznaczenie nowych standardów i trendów w projektowaniu wnętrz.

Wnętrza z grzejnikiem Zehnder Charleston w „roli głównej”

Produkt ten to pierwowzór wszystkich grzejników stalowych i klasyk gatunku. Charleston to stalowy grzejnik żeberkowy, wyprodukowany i opatentowany przed osiemdziesięcioma laty przez firmę Zehnder. Do dziś jest on niedoścignionym wzorem, będącym wizytówką ponadczasowego wzornictwa oraz najlepszej technologii wykonania. Grzejnik ten jest rozwiązaniem jest niezwykle elastycznym rozwiązaniem i pasuje do każdego stylu. Zehnder Charleston występuje w wielu formach specjalnych, m.in.: pod kątem, jako łuki (także wielokrotne), ścianki działowe oraz ławki. Dzięki temu łatwo dopasować go do przeróżnych typów wnętrz. Grzejnik ten jest dostępny w palecie ponad 50 kolorów oraz wariantów powierzchni standardowych: począwszy od odcieni klasycznych poprzez kolory metaliczne, aż do uszlachetnionych powierzchni, jak np. Technoline.

Gala IV edycji konkursu "Projektujesz! Zyskujesz!"

Ukoronowaniem IV edycji konkursu "Projektujesz! Zyskujesz!" była gala w prestiżowym budynku Iglicy na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Laureatom konkursu nagrody wręczył Prezes Zarządu Zehnder Group Dominic Berchtold oraz Dyrektor Generalny Zehnder Polska Jerzy Stosiek. Zaproszeni goście mogli spróbować specjałów nowoczesnej kuchni europejskiej oraz dobranych na tę okazję win. Chwilą relaksu i dawką niezapomnianych emocji w najlepszym wydaniu był pokaz Laser Man i Pixel Poi.

Nagrodzeni w konkursie Zehnder

Podczas uroczystości pod hasłem „Kreatywność nie zna granic” wręczono nagrody najlepszym i najbardziej kreatywnym. W kategorii realizacje pierwsze trzy nagrody zdobyli: Magdalena Gronowska, Le 2 Workshop Lilianna i Jędrzej Lewandowscy oraz Marek Chmura, Bartłomiej Hornik i Maria Leszkowicz, natomiast w kategorii wizualizacje: Mateusz Smoter i Damian Strug, Krzysztof Krauze i Piotr Nowicki oraz Joanna Cudziło i Dawid Zych. Zwycięskie projekty zaprezentowano w formie galerii, która wzbudziła ogromne zainteresowanie.

Gala była znakomitą okazją do wymiany doświadczeń, podczas których narodziło się wiele nowych, wspaniałych pomysłów jeśli chodzi o aranżacje wnętrz i zastosowanie innowacyjnych technologii. Grzejniki Zehnder od wielu lat wyznaczają trendy w światowym designie i inspirują do zmian. Firma Zehnder wychodzi bowiem naprzeciw oczekiwaniom wymagających klientów, oferując rozwiązania zaawansowane technologicznie, znakomite pod względem funkcjonalnym i użytkowym.

Oceń artykuł
0,00 / 0 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Więcej na ten temat:

Polecamy Ci również

Zobacz także