Kratka wentylacyjna z czujnikiem CO2

Kratka wentylacyjna z czujnikiem CO2

Kratka wentylacyjna ze zintegrowanym czujnikiem CO2, która samoczynnie dostosowuje przepływ powietrza do parametrów pomieszczenia to nowość w ofercie firmy aereco.

Kratka wentylacyjna aktywuje się (maksymkratka wentylacyjnaalnie otwiera) bardzo prosto - podczas montażu wybiera się jeden z sześciu dostępnych granicznych poziomów stężenia, po przekroczeniu którego, nastąpi całkowite otwarcie kratki. Odpowiedni poziom ustawiany jest na potencjometrze, widocznym po zdjęciu osłony czołowej kratki. Jeśli stężenie CO2 znajduje się poniżej ustawionego poziomu, kratka jest przymknięta, a przepływ znajduje się na poziomie minimalnym. Zapalona zielona dioda na obudowie wskazuje, że jakość powietrza jest zadowalająca. Po wzroście stężenia zanieczyszczeń powyżej ustawionego poziomu, kratka otworzy się, a dioda zmieni kolor na żółty. Stan ten utrzymuje się tak długo, aż wartość dwutlenku węgla nie spadnie poniżej ustawionego poziomu. Otwarcie maksymalne sprawia, że ilość CO2 gwałtownie maleje. Kratka wentylacyjna przymknie się, gdy stężenie będzie się utrzymywało poniżej nastawionego poziomu przez min. 20 minut. Taki sposób sterowania zapewnia utrzymanie optymalnej jakości powietrza oraz zapewnia duże oszczędności energii (w czasie, gdy stężenie zanieczyszczeń jest niewielkie, przepływ powietrza znajduje się na minimalnym poziomie).

Możliwa jest prosta zmiana poziomu stężenia granicznego, które wyzwala otwarcie maksymalne kratki. Zmianę ustawień na potencjometrze można dokonać przed instalacją lub po zamontowaniu kratki w dowolnym momencie funkcjonowania systemu wentylacji.

Poziom Stężenie graniczne CO2 w ppm
0 pozycja testowa
1
600
2 800
3 1000
4 1200
5 1400
6 1600

Wielofunkcyjna kratka wentylacyjna BXC.CO2 sprawdza się w pomieszczeniach, w których liczbaużytkowników zmienia się wielokrotnie w ciągu doby, a wykonywane czynności nie powodują nadmiernego wytworzenia pary wodnej, np. klasy w szkołach, pokoje biurowe, sale konferencyjne czy nawet szatnie.

Kratki BXC.CO2 mogą kontrolować pracę nawet pięciu innych kratek BXC bez czujnika CO2, tworząc system, który można dostosować do wielkości obsługiwanego pomieszczenia.

Oceń artykuł
2,67 / 9 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Redakcja

Źródło: aereco wentylacja

Polecamy Ci również

Zobacz także