Kotły grzewcze dużej mocy

Kotły grzewcze dużej mocy

Kotły grzewcze marki Buderus, o mocy od 14 do 1850 kW, sprawdzają się w milionach budynków na całym świecie. Potrafią sprostać oczekiwaniom cieplnym w praktycznie wszystkich typach obiektów, od domu jednorodzinnego po park przemysłowy.

Niezależnie od warunków, w jakich pracują, kotły marki Buderus od ponad 280 lat odpowiadają na konkretne potrzeby inwestorów, zapewniają optymalne ciepło, a zastosowane w nich innowacyjne technologie pozwalają oszczędzać energię i sprawiają, że urządzenia są wytrzymałe i długowieczne. Marka Buderus podchodzi indywidualnie do potrzeb każdego inwestora, nawet w przypadku bardzo złożonych projektów wymagających zastosowania kotłów wielkiej mocy.

Najczęściej spotykanymi obiektami, w których wykorzystuje się kotły dużej mocy, są budynki mieszkalne i biurowce. Zachęcamy do zapoznania się z opisami rozwiązań zastosowanych w kotłowniach w trzech z nich.

kotły kondensacyjne - kotłownia na osiedlu EBJOT

Na osiedlu mieszkaniowym EBJOT w Ursusie kotłownia znajduje się bezpośrednio obok mieszkań. Z tego względu musiała zostać maksymalnie wygłuszona. Zamontowano w niej w kaskadzie wiszące kotły kondensacyjne GB162 marki Buderus, a na wszystkich łączeniach umieszczono antywibracyjne ochrony z podkładkami. Kotły GB162 mają modułową budowę i kompaktowe rozmiary, dlatego na stosunkowo niewielkiej powierzchni można było stworzyć dużej mocy kotłownię (na 1 m² podłogi przypada nawet 400 kW mocy). Bardzo istotne jest to, że układ może być dalej rozbudowywany, a dostęp do wszystkich jego elementów, podobnie jak montaż urządzeń, jest bardzo łatwy. Dodatkowo pracujące w kaskadzie kotły zużywają niewiele gazu i są bardziej niezawodne niż pojedyncze urządzenia.

kotły z modułem Lon GeatweyCiekawe rozwiązanie zastosowano także w oddanym do eksploatacji we wrześniu 2013 roku biurowcu Miasteczko Orange, w którym zapewniono maksymalny komfort cieplny ponad 3300 osobom. W kotłowni pracują kompaktowe gazowe stojące kotły kondensacyjne marki Buderus (GB402 i SB725), które pozwalają nie tylko zminimalizować zużycie gazu, ale także uzyskać w krótkim czasie bardzo duże ilości ciepłej wody potrzebnej pracownikom. Dzięki zamontowanemu w kotłach modułowi Lon Geatwey marki Buderus urządzenia współpracują z wewnętrznym systemem zarządzania całym budynkiem BMS (Building Management System). Umożliwia to sterowanie kotłami na bieżąco z komputera dowodzącego wszystkimi systemami w obiekcie i pozwala na natychmiastowe przesyłanie do niego informacji o ewentualnej awarii urządzeń.

Spółka BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego zdecydowała się na wykorzystanie w swojej nowej siedzibie kotłów GB162 marki Buderus. Inwestor położył główny nacisk na maksymalne obniżenie zużycia gazu, więc kotły GB162 były w tym przypadku idealne. Ich niezawodność zwiększono instalując je w kaskadzie. W ten sposób zwiększono też zakres modulacji całej kotłowni, co zminimalizowało zużycie gazu przede wszystkim w okresach przejściowych, gdy temperatury na zewnątrz są bliskie zeru stopni Celsjusza.

kotły GB162 marki Buderus - kotłownia BSH

Buderus pozwala na stworzenie unikalnego rozwiązania grzewczego idealnie dopasowanego do konkretnych potrzeb i oczekiwań inwestora. To dlatego urządzenia marki są z powodzeniem stosowane w tak wielu obiektach.

kotły grzewcze w budynku biurowymzasobniki c.w.u.

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Buderus

Polecamy Ci również

Zobacz także