Kotły gazowe atmoTEC i turboTEC

Trwałość, technologia i atrakcyjny design to główne atuty najnowszych kotłów produkcji firmy Vaillant. Są to gazowe, wiszące kotły jedno- i dwufunkcyjne atmoTEC i turboTEC, przeznaczone do zastosowania w instalacjach grzejnikowych oraz c.w.u.

wiszący kocioł gazowy

Vaillant poleca swoje kotły do domów jedno- i wielorodzinnych, zarówno do obiektów nowo budowanych, jak i modernizacji przestarzałych już instalacji. Kilka rodzajów mocy kotłów (12, 20, 24 i 28 kW), jak również zasobników c.w.u. (od 70 do 500 l) daje możliwość odpowiedniego doboru urządzenia stosownie do indywidualnego zapotrzebowania na ciepło. 

Bezpieczeństwo
Zastosowany system atmoGUARD daje podwójne zabezpieczenie przed wydostaniem się spalin do pomieszczenia i ciągiem wstecznym.

Komfort ciepłej wody

Dzięki technologii Aqua Komfort System Plus, kotły dwufunkcyjne (VUW) gwarantują natychmiastowy dostęp do ciepłej wody o zadanej przez użytkownika temperaturze. Dba o to duży, 20-płytowy wymiennik ze stali szlachetnej. Znaczne oszczędności wody i gazu są wynikiem uruchomienia urządzenia już przy przepływie rzędu 1,5 l/min.

System diagnostyczny DIA

Duży, czytelny wyświetlacz powiadamia o stanie pracy urządzenia, co umożliwia bieżącą jej analizę. System pozwala dokładnie dostosować parametry pracy kotła do współpracy z instalacją centralnego ogrzewania poprzez definiowanie konkretnych parametrów pracy. Dzięki komunikacji eBUS automatyka kotła komunikuje się z zewnętrznymi elementami systemy – regulatorami pogodowymi oraz pokojowymi. 

kocioł gazowy atmoTECTechnika mikroprocesorowa

Mikroprocesor zbiera informacje z licznych czujników i przetwarza je, sterując konkretnymi podzespołami. W połączeniu z danymi uzyskanymi z regulatorów temperatury, system dobiera najbardziej efektywny algorytm pracy urządzenia dla konkretnych warunków pracy.

Łatwość instalacji

Standardowe połączenia hydrauliczne wraz z konsolą zapewniają prosty montaż urządzenia. Horyzontalny system montażowy umożliwia połączenie kotła z instalacją, nie wychodząc poza obudowę urządzenia. Wszystkie czynności serwisowe dokonywane są wyłącznie od czoła kotła. Niewielkie wymiary (80x44x33,8 cm) i mała powierzchnia instalacji umożliwiają montaż kotła prawie w dowolnym miejscu, np. w ciągu szafek kuchennych lub we wnęce (wymagany odstęp z boku - 10 mm).

Oceń artykuł
4,25 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: Vaillant

Polecamy Ci również

Zobacz także