Koronki diamentowe

W ofercie firmy Bosch pojawiły się koronki X-Core marki Rotozip, przeznaczone do precyzyjnych cięć na sucho we wszystkich twardych płytkach podłogowych.


Koronki X-Core przeznaczone są do precyzyjnych cięć na sucho we wszystkich twardych płytkach podłogowych.Nowe koronki wyróżniają się większą efektywnością i trwałością niż konwencjonalne końcówki do wyrzynarek. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu innowacyjnej technologii próżniowego lutowania diamentów. Nowa technologia gwarantuje najwyższą precyzję w równomierności i głębokości wtapiania diamentów, której efektem jest maksymalizacja komfortu pracy.

Koronki diamentowe X-Cores to najszybsze końcówki osprzętowe do wycinania otworów, jakie oferuje rynek. W zastosowaniu z wyrzynarkami RotoZip te innowacyjne akcesoria stanowią efektywne rozwiązanie przy skomplikowanych, odręcznych cięciach na sucho, we wszystkich twardych płytkach podłogowych i kamieniu naturalnym. Dzięki nowej technologii próżniowego lutowania diamentów, za pomocą jednej koronki X-Cores RotoZip, można wyciąć ponad 100 otworów na sucho w porcelanie.

Nowe koronki wyróżniają się zdecydowanie większą efektywnością i trwałością niż konwencjonalne końcówki do wyrzynarek.Czyste cięcia o gładkich krawędziach
Koronki X-Cores zostały zaprojektowane i zmodyfikowane technologicznie z myślą o wyrzynarkach RotoZip. Są dostępne w czterech rozmiarach o średnicach roboczych od 6 do 35 mm, ze średnicą trzpienia 6,3 mm. Umożliwiają wycinanie otworów do głębokości materiału ponad 30 mm oraz wykonywanie czystych cięć o gładkich krawędziach bez odprysków w najtwardszych materiałach, takich jak gres, granit, w płytkach podłogowych ceramicznych lub kamiennych. Koronki X-Cores mają zastosowanie przy powiększaniu lub poprawianiu już wywierconych otworów.

Koronki diamentowe produkuje się w technologii próżniowego lutowania diamentów. Jest to specjalny proces lutowania w komorze próżniowej w temperaturze ponad 1000°C. Zapewnia on bardziej efektywne rozmieszczenie diamentów i lepszą kontrolę głębokości ich wtapiania, w porównaniu do diamentów powlekanych galwanicznie. Innowacyjny proces produkcji gwarantuje znacznie wyższą trwałość koronek diamentowych oraz większą szybkość cięcia niż w przypadku konwencjonalnych końcówek do wyrzynarek.

Nowe koronki wyróżniają się zdecydowanie większą efektywnością i trwałością niż konwencjonalne końcówki do wyrzynarek.Wszechstronny system
RotoZip oferuje narzędzia i osprzęt do różnych zastosowań. Nowe koronki diamentowe X-Cores oraz inne akcesoria RotoZip bardzo dobrze sprawdzają się przy cięciu suchego tynku, blatów kuchennych, płytek ściennych i podłogowych oraz przy precyzyjnych cięciach w branży sanitarnej oraz obróbce metalu.

Narzędzia RotoZip przekonują łatwą obsługą oraz niewielkim ciężarem. Ze względu na szeroki zakres stosowania pozwalają ograniczyć ilość potrzebnych narzędzi w przypadku wielu użytkowników profesjonalnych, np. elektryków, glazurników czy hydraulików.

Oceń artykuł
4,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Redakcja

Źródło: Bosch

Polecamy Ci również

Zobacz także