Kontaktrony - magnetyczne czujniki otwarcia okien

Kontaktrony - magnetyczne czujniki otwarcia okien

Do włamań w naszych domach najczęściej dochodzi przez okna i drzwi, więc najlepiej jak zabezpieczymy właśnie te miejsca. Jak zabezpieczyć okna i drzwi przed włamaniem?*

bezpieczny dom

Większość osób zabezpiecza swoje domy przed włamaniem poprzez montaż czujników ruchu, jednak metoda ta ma wiele wad. Czujnik uruchamia się dopiero kiedy złodziej jest już w środku domu, może też zostać uruchomiony przez psa lub kota. Rozwiązaniem eliminującym te problemy są kontaktrony, czyli niewielkie, magnetyczne czujniki otwarcia. Stosuje się je w oknach, drzwiach wejściowych lub balkonowych, w wyłazie prowadzącym na dach, a nawet w drzwiczkach meblowych.
W przeciwieństwie do standardowych czujników, informują o każdej próbie wyważenia okna bądź drzwi, ostrzegając nas, zanim jeszcze włamywacz dostanie się do wnętrza domu. Wówczas tak uruchomiony system alarmowy z pewnością przestraszy złodzieja, a domownikom da czas na reakcję.

Bezpieczeństwo, wygoda i estetyka

W oknach OknoPlus kontaktron jest umiejscowiony po wewnętrznej stronie ramy i skrzydła, pozostając całkowicie niewidocznym przy zamkniętym oknie bądź drzwiach, zarówno od zewnątrz, jak i wewnątrz pomieszczenia. Jeżeli zostanie on zamontowany na dole ramy okiennej, będziemy mogli wietrzyć mieszkanie nie wyłączając alarmu.

bezpieczne okna

Czujniki otwarcia są kompatybilne ze wszystkimi systemami alarmowymi. Kontaktrony mogą być połączone szeregowo, wtedy w razie włamania otrzymamy sygnał z jednego pomieszczenia. Natomiast w przypadku połączenia równoległego, otrzymamy informację od konkretnego aktywowanego czujnika, które miejsce jest zagrożone. Inną formą montażu instalacji jest połączenie szeregowe grupy pomieszczeń – przy takim ustawieniu otrzymamy sygnał z kilku pokoi. Możemy więc indywidualnie dostosować schemat montażu całej instalacji alarmowej do naszych potrzeb.

dom dobrze chroniony

kontaktrony w oknieSkuteczne zabezpieczenie

Dzięki kontaktronom możemy zabezpieczyć alarmem wszystkie pomieszczenia w domu, bez obawy o niepożądane włączenie systemu przez psa lub kota. Kontaktrony sprawdzą się również podczas budowy lub remontu, kiedy klasyczne czujki mogą nie zadziałać z powodu zapylenia.
Skuteczny i niezawodny system ostrzegania w każdej chwili zabezpiecza nas przed ewentualnym włamaniem. Złodzieje prześcigają się w wymyślaniu coraz to nowych sposobów sforsowania domu, starając się dotrzymywać kroku nowym technologiom i zabezpieczeniom. Dlatego tak ważne jest zaopatrzenie się w kompleksowy system ochrony, który z powodzeniem odstraszy potencjalnych włamywaczy.

Kontaktrony – dyskretne bezpieczeństwo – zobacz więcej

Kontaktrony - magnetyczne czujniki otwarcia okien - zdjęcie 6Dystrybutor
OknoPlus sp. z o.o.
ul. Zgodna 55
30-444 Kraków – Libertów
tel. 012 27 75 700
www.oknoplus.com.pl

* artykuł sponsorowany

Oceń artykuł
4,38 / 8 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: OknoPlus

Polecamy Ci również

Zobacz także