Konkurs SPA ART 2006 rozstrzygnięty

Rozstrzygnięto konkurs SPA ART 2006 dla studentów, projektantów i architektów, na najciekawszy projekt pulpitu sterującego, do urządzenia z hydromasażem. Zwycięzcą został Łukasz Tabakowski, autor projektu SPA RING, który w nagrodę otrzymał 10 000 zł.

pulpit sterujący do wanny z hydromasażemSPA ART 2006 to już V edycja ogólnopolskiego konkursu organizowanego przez firmę POOLSPA, producenta akrylowych urządzeń kąpielowych z hydromasażem.
Z założenia konkurs SPA ART ma promować młodych i zdolnych projektantów, dając im możliwość zaistnienia w branży. Stąd też konkurs od samego początku kierowany jest przede wszystkim do studentów i absolwentów architektury, uczelni plastycznych oraz wzorniczych, młodych projektantów, a także architektów.
Formuła tegorocznej edycji SPA ART różniła się od poprzednich. W ubiegłych latach zadaniem konkursowym było przygotowanie projektu wanny, panelu masażowego, kabiny masażowo-parowej lub innego, zupełnie nowego urządzenia kąpielowego, które miałoby zastosowanie w łazience, bądź salonie odnowy biologicznej. W tym roku uczestnicy konkursu mieli do zaprojektowania pulpit sterujący do wanny z hydromasażem. Do SPA ART 2006 nadesłano blisko 70 prac konkursowych.

sterowanie wanną z hydromasażemZwycięzcą SPA ART 2006 i zdobywcą nagrody w wysokości 10 000 zł został Łukasz Tabakowski, autor projektu pulpitu SPA RING. Jury konkursu przekonała nowatorska forma oraz niebanalny design, łączący elegancję z prostotą projektu. SPA RING to wyposażony w system audio, ciekawy wzorniczo panel sterujący, przypominający koło ratunkowe. Przewrotnie może też służyć jako podstawka lub dekoracja.
Drugą nagrodę w wysokości 5 000 zł przyznano Maciejowi Dylągowi oraz Marcie Hausman. Ich projekt to trzy elektroniczne pulpity sterujące. Jury zauroczyła elegancka, dopasowana do dło-
ni forma, intuicyjna nawigacja, jak również niezwykła funkcjonalność paneli.
Trzecią nagrodę w wysokości 2000 zł otrzymali Bartłomiej Matuszek i Ryszard  Poniedziałek  - autorzy projektu Drop – kulistego, wodoodpornego pilota z podstawką. Ten futurystyczny projekt nawiązuje do designu lat pięćdziesiątych.

Dodatkowo jury konkursu SPA ART. 2006 przyznało dwa wyróżnienia. Przypadły one Piotrowi Janasowi za projekt Natrix – prosty, nieabsorbujący uwagi, funkcjonalny panel, oraz Joannie Kołacie i Michałowi Zawieruho - za nowatorski pierścień sterujący, nawiązujący wyglądem do akcesoriów łazienkowych. Wyróżnieni projektanci otrzymali nagrody w wysokości 1 000 zł.
Z założenia SPA ART to nie tylko konkurs o charakterze koncepcyjnym. POOLSPA współpracuje z uczestnikami poprzednich edycji. Efektem tej współpracy są m.in. wanna CORAZON oraz panel MONO, wprowadzone do oferty POOLSPA, a powstałe na bazie zwycięskich projektów w konkursie SPA ART. Z dużym prawdopodobieństwem najlepsze prace tegorocznej edycji również staną się inspiracją dla nowych produktów POOLSPA.

 

Oceń artykuł
4,67 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: Poolspa

Polecamy Ci również

Zobacz także