Konkurs "Plomba" wystartował!

Konkurs "Plomba" wystartował!

21 czerwca 2005 r. ruszył drugi etap konkursu „Plomba” skierowanego do szkół podstawowych i gimnazjalnych w całej Polsce. Organizatorem konkursu, którego zasadniczym celem jest propagowanie wiedzy o bezpiecznym korzystaniu z butli gazowych jest firma Gaspol. Dziesięć szkół z całej Polski zakwalifikowało się do dalszej rywalizacji.

konkurs dla dzieciRozpoczął się II etap Konkursu „Plomba” skierowanego do szkół podstawowych i gimnazjalnych z całej Polski. Tegoroczny konkurs odbywa się pod hasłem „Bezpieczne gotowanie w niezwykłych miejscach” i  ma na celu propagowanie wśród dzieci, młodzieży, ich rodziców i nauczycieli zasad bezpieczeństwa w użytkowaniu gazu. Do II etapu Konkursu zakwalifikowało się dziesięć szkół z pięciu województw na terenie całej Polski.

Zadanie konkursowe w drugim etapie polega na zebraniu przez poszczególnych uczniów i szkołę jak największej liczby plomb bezpieczeństwa z butli gazowych Gaspol oraz przygotowaniu jak najciekawszej pracy plastycznej na temat gotowania w niezwykłych miejscach. Formuła konkursu nie jest przypadkowa. Zbieranie plomb uświadamia uczestnikom konkursu znaczenie korzystania tylko z butli napełnionych u legalnego dystrybutora.

Nie tylko na czas konkursu: Każda prawidłowo napełniona butla jest opatrzona foliową plombą na zaworze. Na folii musi się znajdować taka sama nazwa firmy jak na butli. Należy unikać butli, które nie mają plomby bądź posiadają plombę bez nazwy albo z inną nazwą niż wskazana na butli. Bezwzględnie należy też omijać butle, na których umieszczono papierową naklejkę oznaczającą jakąś firmę. Dla szybkiego zysku wiele firm napełnia cudze butle nie zachowując standardów bezpieczeństwa!

We wrześniu i październiku w szkołach biorących udział w II etapie Konkursu organizowane będą pikniki, podczas których podobnie jak podczas ubiegłorocznej edycji uczniowie będą mogli uzyskać wiele praktycznych wskazówek na temat bezpieczeństwa użytkowania gazu oraz zasad pomocy w stanach szczególnych. Przewidziane są liczne gry i zabawy, także z udziałem straży pożarnej, policji oraz społeczności lokalnej.

Konkurs zostanie rozstrzygnięty w październiku. W trakcie uroczystości Wielkiego Finału rozdane zostaną nagrody dla szkół, które zebrały najwięcej plomb, oraz indywidualne nagrody dla uczniów w kategorii prac plastycznych oraz liczby zebranych plomb. Na zwycięzców czeka wiele atrakcyjnych nagród o łącznej wartości blisko 60 000 zł, m.in.: wycieczki do Disneylandu w Paryżu, rowery, komputery, radiomagnetofony, aparaty cyfrowe dla uczniów oraz kserokopiarki, faksy, telewizory, kamery dla szkół. Nagrody wręczane będą w trakcie pikników oraz podczas uroczystości finałowych. Na zdjęciu wyróżniona praca z poprzedniej edycji konkursu.

Zapowiada się interesująca rywalizacja wśród uczestników Konkursu - niektórzy uczniowie zebrali już ponad tysiąc plomb! W ubiegłym roku podczas pierwszej edycji Konkursu zebrano blisko 8 tysięcy plomb. Konkurs cieszył się tak dużym powodzeniem, że do tegorocznej rozszerzonej edycji zaproszono 70 szkól z terenu całej Polski. Do finałowej dziesiątki zakwalifikowały się następujące szkoły:

  • Szkoła Podstawowa nr 10 im. Jana Pawła II w Łomży
  • Zespół Szkół w Firleju
  • Publiczne Gimnazjum nr 2 w Łomży
  • Zespół Szkół im. Wł. St. Reymonta - Gimnazjum Publiczne w Małaszewiczach
  • Zespól Szkół w Jędrzejowie
  • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Starych Oborzyskach
  • Zespól Szkół z Oddziałami Integracyjnymi im. VII Pułku Ułanów Lubelskich w Cycowie
  • Szkoła Podstawowa w Przyłękach
  • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mjr Henryka Sucharskiego w Rypinie
  • Zespól Szkól Publicznych nr 2 im. Królowej Jadwigi w Pleszewie.
Oceń artykuł
5,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Ewa Kulesza

Źródło: Gaspol

Polecamy Ci również

Zobacz także