Konkurs Go Green in the City

Konkurs Go Green in the City

Schneider Electric, globalny specjalista w dziedzinie zarządzania energią, rozpoczął czwartą edycję Go Green in the City. Jest to międzynarodowy konkurs na najbardziej innowacyjne i opłacalne rozwiązania energetyczne dla miast, który cieszy się olbrzymią popularnością już od trzech lat. Jego poprzednie edycje spotkały się z dużym zainteresowaniem studentów uczelni wyższych, potwierdzając rosnącą atrakcyjność Schneider Electric na rynkach międzynarodowych.

konkurs Go Green in the City

Rosnące zainteresowanie kwestiami energetycznymi wśród studentów z całego świata, zwłaszcza z krajów o wschodzących gospodarkach, jest bardzo ważne dla firmy, która postanowiła kontynuować swoją inicjatywę również w tym roku. Go Green in the City 2014 to obecnie najważniejszy konkurs dla studentów dotyczący zielonych technologii i rozwiązań energetycznych, w którym udział weźmie kilkanaście nowych krajów – w sumie 31 państw. Jego rosnąca popularność pokazuje, że przyszli inżynierowie stają się coraz bardziej świadomi tego, że zwiększony popyt na energię elektryczną musi być zrównoważony z rozwojem społecznym i działaniami na polu ochrony środowiska. Poza zwiększeniem liczby krajów, których przedstawiciele wezmą udział w konkursie, poszerzono także zakres działań promocyjnych, nagłaśniających inicjatywę na poziomie globalnym, lokalnym i w sieci oraz proces rekrutacji uczestników w każdym z państw.

Od 15 listopada 2012 do 14 lutego 2014, studenci programów licencjackich (z przynajmniej drugiego roku studiów), magisterskich i MBA z całego świata, mogą zgłosić się do konkursu w dwuosobowych składach, w których przynajmniej jedna osoba musi być kobietą. Uczestnicy zgłaszają propozycję realizacji realnych rozwiązań z dziedziny zarządzania energią w jednym z pięciu podstawowych sektorów miejskich (mieszkalnictwo, uczelnie wyższe, biznes, instalacje wodne i szpitale). Po poprawnym rozwiązaniu quizu znajdującego się na stronie internetowej studenci otrzymają specjalne zadanie oraz uzyskują porady i opinie od ekspertów, dotyczących ich propozycji. Do tej pory w systemie konkursowym dokonano ponad 1744 wstępnych rejestracji osób z 81 różnych krajów z całego świata.

28 lutego 2014 r. ogłoszona zostanie lista 100 najlepszych drużyn, które będą miały miesiąc na opracowanie opisu i prezentacji wideo swojego projektu, przy wsparciu opiekuna ze Schneider Electric. 12 najlepszych zespołów uda się następnie do Paryża, gdzie w czerwcu 2014 wezmą udział w finałowej rozgrywce. Zwycięzcy odbędą podróż po całym świecie w klasie VIP, odwiedzając ośrodki firmy Schneider Electric, nawiązując kontakty z pracownikami i kadrą menadżerską wysokiego szczebla, a także otrzymają propozycje pracy w firmie.

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Schneider Electric

Polecamy Ci również

Zobacz także