Konkurs dla projektantów i studentów – Copper and the Home

Konkurs dla projektantów i studentów – Copper and the Home

Zapraszamy do udziału w międzynarodowym konkursie Copper and the Home.

Konkurs jest przeznaczony dla młodych projektantów, a także studentów wzornictwa. Ich zadanie polega na reinterpretacji przedmiotów codziennego użytku z zastosowaniem estetycznych oraz użytkowych walorów miedzi i jej stopów. Projekty powinny dotyczyć przedmiotów używanych w domu – takich jak akcesoria, przedmioty dekoracyjne, meble, elementy oświetlenia itp.

Prace konkursowe można nadsyłać do 30 września 2014 r. (uwaga: warunkiem jest wiek uczestników, czyli nieukończone 40 lat do 30.09.2014 r.)

Prace zostaną ocenione przez jury tworzone przez ekspertów z zakresu architektury i wzornictwa. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody:
I miejsce w kategorii projektów profesjonalnych to 4 000 euro, II miejsce – w tej kategorii to 2500 euro. Zwycięzca kategorii studenckiej otrzyma nagrodę w wysokości 1500 euro.

kran z miedzi - B-side, projekt Michał Holcer

Konkurs Copper and the Home cieszy się dużym zainteresowaniem wśród polskich projektantów i studentów. Laureatem jego poprzedniej edycji, w kategorii studenckiej, został Michał Holcer z Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Nagrodzony projekt to B-side, czyli miedziany kran z podajnikiem mydła, wykorzystujący przeciwdrobnoustrojowe właściwości miedzi podnoszące higienę korzystania z urządzenia.

Organizatorem konkursu Copper and the Home jest Włoski Instytut Miedzi, a jego oficjalnym partnerem w Polsce – Polskie Centrum Promocji Miedzi.

Oceń artykuł
5,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Polskie Centrum Promocji Miedzi

Polecamy Ci również

Zobacz także