Kompaktowa pompa ciepła

pompa ciepła

Firma Viessmann, producent kompletnych systemów techniki grzewczej, wprowadza na rynek atrakcyjną cenowo, solankowo-wodną pompę ciepła ze zintegrowanym pojemnościowym podgrzewaczem wody użytkowej o pojemności 250 litrów.

Vitocal 222-G jest kompaktową pompą ciepła o niewielkich rozmiarach – 600x670 mm. Wyposażona jest w zintegrowany 250-litrowy podgrzewacz wody użytkowej, który nie wymaga konserwacji i zapewnia wysoki komfort użytkowania. Innowacyjnym rozwiązaniem jest również umieszczony u góry odpływ z zaworu bezpieczeństwa instalacji grzewczej – pozwala to na montaż urządzenia np. w piwnicy, z wyżej położonym odpływem kanalizacji. Transport i instalowanie ułatwia osobny moduł chłodniczy.

Zalety urządzenia

  • Kompaktowa, kompletnie zmontowana centrala grzewcza do ogrzewania i podgrzewania wody użytkowej, gotowa do przyłączenia do instalacji grzewczej.
  • Zbędne boczne odstępy serwisowe.
  • Zintegrowany, 250-litrowy pojemnościowy podgrzewacz c.w.u., który nie wymaga konserwacji, dzięki zabezpieczeniu aktywną anodą.

Dane techniczne

  • Moc grzewcza: 6,1 do 9,7 kW.
  • Współczynnik efektywności (solanka 0ºC/woda 35ºC): 4,3.
  • Wymiary: 677/600/2085 mm (długość/szerokość/wysokość).

Opis przekroju urządzenia: 
1. Moduł pompy ciepła; 2. Wygodny w obsłudze regulator CD 70; 3. Pojemnościowy podgrzewacz c.w.u. o pojemności 250 l; 4. Dodatkowe ogrzewanie elektryczne; 5. Pompa ładowania podgrzewacza c.w.u.

Oceń artykuł
3,60 / 5 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: Viessmann

Polecamy Ci również

Zobacz także