Kominki do zabudowy

Kominki do zabudowy

kominki do zabudowyTradycyjny, opalany drewnem kominek wymaga odpowiednich warunków, spełnianych już na etapie prac budowlanych.

Dziś urodą paleniska może cieszyć się każdy posiadacz domu lub mieszkania, wyposażając je w kominek elektryczny. Na dowolną aranżację tego integralnego elementu wystroju wnętrza pozwolą nowości marki Optiflame – kominki do zabudowy z efektem Opti - Myst®.

Kominki do zabudowy

Prezentowane kominki elektryczne zostały wprowadzone w marcu tego roku do oferty firmy Glen Dimplex Polska. Cztery nowe modele to kominki przystosowane do zabudowy. Stosując odpowiednią aranżację można zatem wpasować je w każde wnętrze, nadając mu niepowtarzalną, pełną ciepła atmosferę. Wkomponowanie ich w wystrój jest wyjątkowo łatwe dzięki ich unikalnej, eleganckiej kolorystyce. Utrzymane w barwach mosiądzu kominki sprawdzą się w stylizacji klasycznej, natomiast kominek chromowany oraz czarna obudowa kominka  świetnie wpasuje się w bardziej nowoczesny i minimalistyczny wystrój wnętrza.

kominek w salonieDomowe ognisko na zawołanie

Największą zaletą nowych modeli kominków do zabudowy jest zastosowany w nich opatentowany, efekt Opti-myst®, będący wynikiem wieloletnich prac nad stworzeniem doskonałej iluzji prawdziwego płomienia i dymu. Jej podstawą jest mechanizm bazujący na ultradźwiękach – wykorzystując umieszczoną w pojemniku wodę produkują mgłę, która, odpowiednio podświetlona, daje realistyczny efekt rozpalonego ogniska. Jest to obraz przestrzenny, w przypadku modeli Cavendish i Chesford możliwy do podziwiania z boku. Efekt Opti-myst® nie generuje żadnych dźwięków, a jego intensywność może być w nowych modelach dowolnie regulowana. Dwa spośród nowych kominków – Cavendish i Chesford wyposażone zostały ponadto w innowacyjny efekt Optiglo®. Umieszczone w palenisku polana podświetlone zostały diodami LED, które symulują efekt migoczącego się żaru.

zabudowa kominkaWygoda użytkowania

Nowe modele kominków wpływają nie tylko na urodę i ciepło domowego ogniska. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych rozwiązań gwarantują również tak dziś ważną wygodę użytkowania. Obsługiwane zdalnie za pomocą pilota kominki praktycznie nie wymagają konserwacji – jedyną konieczną czynnością jest regularne napełnianie pojemnika o pojemności 1,3 litra wodą czy też nieczęsta wymiana żarówek. Nie można również zapomnieć o wyjątkowych zaletach samej ich konstrukcji. Zasilane elektrycznie modele nadają się do każdego pomieszczenia, gdzie znajduje się gniazdko a ich wyjątkowa kolorystyka, utrzymana w barwach mosiądzu, czerni i chromu, pozwoli wpasować je w pokój o każdej aranżacji. Ponad to, zdecydowanie oszczędniejsze niż tradycyjne kominki, wymagają jedynie niewielkich nakładów na energię elektryczną.

obudowy kominkowe nowoczesne

Nie generują dymu i żaru, są więc również bezpieczniejsze w użytkowaniu, co liczy się szczególnie tam, gdzie po mieszkaniu biegają dzieci.
Prezentowane kominki to rozwiązanie odpowiednie na cały rok. Wyposażone zostały w termowentylatory o mocy 1 – 2kW, dzięki którym swobodnie uruchomić można funkcję grzania z możliwością regulacji jego natężenia. Optyczne efekty Opti-myst® i Optiglo® są od tej funkcji całkowicie niezależne, urodą samego rozżarzonego paleniska można więc cieszyć się również latem.  Proste w montażu i użytkowaniu, umieszczone w odpowiedniej oprawie kominki stanowić będą zatem gustowne i funkcjonalne  dopełnienie każdego pokoju, nadając mu atmosferę ciepła i unikalnej elegancji.

Oceń artykuł
5,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: Glen Dimplex Polska Sp. z o.o.

Polecamy Ci również

Zobacz także