Komfort cieplny w twoim domu - Convector

4
Komfort cieplny w twoim domu - Convector

grzejnik do pokojuKoszty ogrzewania stanowią ¾ kosztów eksploatacyjnych domu. Coraz wyższe stają się nasze wymagania odnośnie wyposażenia wymarzonego, nowobudowanego domu, w którym spędzimy sporą część swojego życia.

Znaczną część tego wyposażenia stanowią dobra trwałe do zabudowy, które z założenia mają nam służyć kilkanaście lat, a w przypadku instalacji centralnego ogrzewania, czy elektrycznej o wiele dłużej. Dlatego właściwy dobór materiałów i urządzeń jest bardzo ważny.
Wybór sposobu ogrzewania jest istotny nie tylko ze względu na koszty zakupu ale i też, a może przede wszystkim, ze względu na koszty eksploatacyjne w przyszłości.  
Odpowiedni dobór kotła, orurowania czy grzejników decyduje o tym, czy oszczędnie będziemy wykorzystywać używany opał, czy zapewnimy sobie komfort cieplny i czy nasze ogrzewanie będzie trwałe i niezawodne. Obecnie w stosunkowo prosty sposób możemy zapewnić użytkownikom pełny komfort cieplny, wybierając odpowiednie grzejniki. Pełnią one funkcję urządzenia, które oddają ciepło zawarte w gorącej wodzie do powietrza. Grzejniki Convector oddają ciepło w 80% w wyniku zjawiska konwekcji, czyli unoszenia ciepłego powietrza, co umożliwia ich specjalna konstrukcja. Ciepłe powietrze jest wprowadzane do pomieszczenia poprzez naturalny, delikatny nadmuch wytworzony w „kominach” konwekcyjnych grzejnika. Na skutek tego powietrze jest dokładnie mieszane i wytwarza się równomierny rozkład temperatury w pomieszczeniach bez względu na odległość od grzejnika.

grzejnik ścienny

Jednocześnie grzejniki Convector charakteryzuje niskotemperaturowość, tzn. temperatura ich powierzchni zewnętrznej nie jest wyższa niż 45º, a więc są bezpieczne w dotyku nawet dla dzieci.
Grzejniki Convector zbudowane są z miedzi i aluminium, materiałów najlepiej przewodzących ciepło, są lekkie i wygodne w montażu, cechuje je estetyczny wygląd i staranne wykonanie. To grzejniki posłuszne Twojej woli - grzeją gdy chcesz, gdy mówisz dość przestają. Umożliwia to ich mała pojemność wodna, co skraca czas, a przez to ilość zużytego paliwa potrzebnego do efektywnej pracy grzejników.

grzejniki - różne wymiarygrzejnik Convector

Grzejniki Convector dostępne są w wielu wysokościach i typach, tak aby zaspokoić wymagania każdego użytkownika.
Pełna oferta grzejników na stronie www.convector.pl

Oceń artykuł
3,80 / 5 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: convector.pl

Polecamy Ci również

Zobacz także