Kolorowa ceramika łazienkowa

Kolorowa ceramika łazienkowa

Producenci ceramiki łazienkowej prześcigają się wręcz w tworzeniu nowych wzorów. Teraz przyszła pora także na nowe kolory i ornamenty. Łazienka urządzona tak zdobioną ceramiką może wyglądać naprawdę oryginalnie.

żółta umywalka

Przykłady kolekcji „Ovo” czy „Splash” włoskiej firmy Disegno Ceramica pokazują, że ceramika sanitarna wygląda atrakcyjnie, nie tylko w tradycyjnym, białym kolorze, ale  także dojrzałej pomarańczy.

umywalka pomarańczowazielona umywalka

Ceramiczne elementy wyposażenia łazienki produkowane są również w innych kolorach np. cytrynowym oraz soczystej zieleni. Kolor nanoszony jest na ceramikę jeszcze przed jej szkliwieniem (czyli wypaleniem w specjalnym piecu), dlatego nie musimy obawiać się o jego trwałość i ewentualne „wytarcie się” w trakcie jej użytkowania lub czyszczenia.

ceramika łazienkowa z kwiatowym wzorem

Modnym trendem zdobienia odzieży i przedmiotów codziennego użytku jest ornament. Wzory liści
i kwiatów coraz częściej pojawiają się na tkaninach, porcelanie stołowej, biżuterii, a także na płytkach ceramicznych. Jeśli więc lubimy otaczać się kwiatami, będącymi również ozdobą przedmiotów użytkowych, warto zamontować ceramikę łazienkową zdobioną kwiatową koronką, wzorem dmuchawców czy łańcuszkiem drobnych listków. Na rynku pojawił się także brodzik (wymiary: 100x70 cm) w kolorze czekolady dekorowany białymi kwiatami. Kwiatowy wzór na brodziku jest nie tylko jego ozdobą, ale pełni także funkcję praktyczną – stanowi antypoślizgową powierzchnię. Kolorową ceramikę łazienkową łatwiej jest utrzymać w czystości – mniej widoczne są na nich osady z wody czy mydła.

Oceń artykuł
4,75 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: Coram Poland

Polecamy Ci również

Zobacz także