Kolektory słoneczne Roto

Kolektory słoneczne Roto

kolektory słoneczneProsta zasada funkcjonowania, prosty i szybki montaż – to tylko niektóre zalety nowego produktu firmy Roto – kolektorów słonecznych.

Kolektory słoneczne Roto łączą w sobie innowacyjne możliwości systemu ogrzewania wody użytkowej i systemu wytwarzania energii elektrycznej. Ich zasada funkcjonowania jest bardzo prosta. Promienie słoneczne padają na płaskie absorbery kolektorów. Następnie energia z absorbera przekazywana jest cieczy roboczej, która podgrzewa wodę w zbiorniku. Dzięki urządzeniu Roto można pokryć znaczną część zapotrzebowania na gorącą wodę przez cały rok. W przypadku przedłużających się okresów niskiej aktywności słonecznej zapotrzebowanie na ciepłą wodę pokrywane jest automatycznie przez konwencjonalny system grzewczy.

Estetyka i funkcjonalność to mocne strony nowoczesnego dachu. Kolektory dopasowano stylistycznie do nowoczesnych okien dachowych. Mogą zatem tworzyć z nimi różnorodne konfiguracje. Wybór wersji kołnierza uszczelniającego i blach osłonowych, stanowiących o estetyce kolektorów Roto, zależy od indywidualnego gustu. W wersji standardowej kolektory są wykonane z aluminium w kolorze szaro-brązowym i pokryte dodatkową, trwałą warstwą ochronną. Można jednak wybrać kołnierz w dowolnym kolorze z palety RAL lub w wersji z miedzi albo tytanocynku.

kolektory słoneczne na domu

kolektory słoneczne na dachuZarówno duże kolektory, jak i moduły fotoelektryczne cechuje jednolity i nieskomplikowany montaż. Montuje się je bowiem identycznie jak okna dachowe Roto, dzięki czemu ich instalacji mogą podjąć się osoby nie posiadające fachowej wiedzy na temat tego typu urządzeń. Każdy dekarz montujący okna dachowe jest w stanie bez problemu zamontować też kolektor Roto. Pozostałe elementy, wchodzące w skład zestawu, instalują hydraulik oraz specjalista od systemów grzewczych. Szybki dostęp do przyłączy pod dachem ułatwia konserwację. W razie potrzeby moduł może być bez problemu wymieniony.

Kolektory słoneczne dają dużą oszczędność energii, a tym samym pieniędzy w domowym budżecie. Warto też pamiętać, że korzystanie z energii słonecznej ogranicza wydalanie dwutlenku węgla do atmosfery, a zatem użytkownicy kolektorów mają również istotny wkład w ochronę środowiska.

Oceń artykuł
4,60 / 5 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: Roto

Polecamy Ci również

Zobacz także