Kocioł z wbudowanym zasobnikiem

Cerapur Acu z wbudowanym zasobnikiem to kocioł, który przygotowuje ciepłą wodę użytkową w sytuacji, kiedy nie ma miejsca na zamontowanie oddzielnego zasobnika.

kocioł z zasobnikiemWielu właścicieli mieszkań lub domów nie dysponuje dużą ilością wolnego miejsca na zamontowanie urządzenia grzewczego i oddzielnego zasobnika ciepłej wody użytkowej. Dzięki nowemu urządzeniu Junkersa nie muszą teraz rezygnować z wysokiego komfortu dostaw ciepłej wody. Kocioł Cerapur Acu ma wbudowany zasobnik warstwowy i z powodzeniem zmieści się we wnęce kuchennej lub nad pralką. Urządzenie oferuje 24 kW mocy grzewczej i 28kW mocy przy podgrzewaniu wody.

Kocioł dostarcza w ciągu minuty 21 litrów wody użytkowej o temperaturze maksymalnej 45 stopni Celsjusza. Pozwala to na równoczesne korzystanie z kilku punktów czerpalnych. Pojemność zasobnika wynosi 42 litry, ale dzięki technice ładowania warstwowego odpowiada znacznie wyższej pojemności. Po zużyciu całego zapasu wody z zasobnika, urządzenie pracuje w trybie przepływowym. Dostarcza wtedy 13 litrów wody o temperaturze maksymalnej 45ºC na minutę. Dodatkowo istnieje możliwość bezpośredniego podłączenia obwodu cyrkulacyjnego.

Dzięki wykorzystaniu techniki kondensacyjnej Cerapur Acu osiąga sprawność znormalizowaną 109% przy minimalnej emisji substancji szkodliwych. W ten sposób oszczędzana jest energia, zmniejszane koszty ogrzewania, a przy okazji chronione środowisko.

Kocioł o wymiarach 890 x 600 x 482 mm (wys. x szer. x głęb.) zajmuje bardzo mało miejsca. Prosty montaż zapewnia podział urządzenia na moduł zasobnika (24 kg) i moduł grzewczy (38 kg). Wystarczy tylko połączyć ze sobą moduły przy pomocy dwóch złączy hydraulicznych i jednego złącza elektrycznego. Dzięki odpowiednim akcesoriom przyłącza grzewcze, gazowe i wodne można wykonać w pionie lub w poziomie. Zabudowana w kotle listwa montażowa pozioma z zaworami odcinającymi umożliwia ukrycie montowanych filtrów i zaworów odcinających.

Wbudowany panel elektroniczny Bosch Heatronic 3 zapewnia prostą obsługę urządzenia.
Na dużym, podświetlanym wyświetlaczu LED ukazują się jasne komunikaty i ważne informacje dotyczące pracy kotła. Panel sterowania jest przystosowany do współpracy z nową generacją regulatorów FX, które umożliwiają zabudowę regulatora w kotle lub na ścianie (z pomiarem temperatury wewnętrznej oraz regulacją pogodową).

Dzięki zastosowaniu dodatkowego oprogramowania kocioł jest nie tylko kompatybilny z systemami solarnymi, ale potrafi z nimi „inteligentnie” współpracować. Tempo produkcji ciepła jest obliczane przez instalację solarną, a kocioł i regulator solarny przewidują optymalny czas pracy i temperaturę kotła. Taka współpraca zapewnia lepsze wykorzystanie energii słonecznej oraz mniejsze zużycie gazu przy gwarancji komfortu użytkowania ciepłej wody.

Sugerowana cena detaliczna – 10 858 zł.

Oceń artykuł
4,67 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: Junkers

Polecamy Ci również

Zobacz także