Kocioł kondensacyjny w kompaktowym rozmiarze

kocioł kondensacyjny

Firma Viessmann wprowadziła na rynek nowy kocioł kondensacyjny. Nazywa się Vitodens 100 W i zaprojektowany jest tak, aby przy zachowaniu najwyższej wydajności, jegomontaż i obsługa były proste i przyjazne użytkownikowi.

Vitodens 100 W jest najmniejszym, z dostępnych w ofercie firmy Viessmann, wiszącym kotłem kondensacyjnym. Jest to dwufunkcyjny kocioł gazowy z modulowanym palnikiem cylindrycznym oraz powierzchnią wymiany ciepła InoX-Radial. Model ten łączy w sobie najbardziej zaawansowaną technikę kondensacyjną zamkniętą w minimalnej przestrzeni.
Sprawność tego kotła to 107%. Jest to możliwe jedynie dzięki wykorzystaniu ciepła, które w mniej zaawansowanych konstrukcjach ulatnia się wraz z parą wodną w spalinach. Zastosowana w tym kotle powierzchnia grzewcza InoX-Radial z wysokowartościowej stali szlachetnej o symbolu 1.4571 (wzbogaconej o związki molibdenu i tytanu) zwiększa wytrzymałość i odporność, umożliwiając wieloletnią eksploatację.

regulator pracy kotła
Kocioł wyposażony jest w zintegrowany regulator, sterowany temperaturą pomieszczenia. Dzięki modułowi zdalnej obsługi, temperaturę pomieszczenia reguluje się bardzo prosto, nie trzeba nawet znać sposobu działania kotła. Moc znamionowa kotła w wersji dwufunkcyjnej z zamkniętą komorą spalania wynosi 8-24 kW. Kocioł zachowuje kompaktowe wymiary 340x400x700 mm, dzięki czemu wpasowuje się w powszechnie stosowane moduły mebli kuchennych i łazienkowych. Waży 42 kg. Rozmiar kotła w połączeniu z nowoczesnym, prostym wzornictwem sprawia, że wpisuje się on w każde wnętrze. Katalogowa cena netto Vitodens 100 W to 5900 zł.

Oceń artykuł
3,75 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: Viessmann

Polecamy Ci również

Zobacz także