Kocioł grzewczy Hef Mini

To najnowszy kocioł grzewczy opracowany specjalnie z myślą o właścicielach mieszkań etażowych, tych którzy nie mają instalacji centralnego ogrzewania, ceny gazu lub prądu wykraczają poza ich możliwości finansowe, a czasem też projektowe budynku.

kocioł grzewczyHef Mini powstał z myślą o właścicielach mieszkań w starym budownictwie, w którym często ogrzewanie jest problemem.
Nie wszyscy decydują się na kilka razy droższe, zarówno w instalacji, jak i użytkowaniu, korzystanie z gazu czy prądu.
Urządzenie jest niewielkie, przypomina nieco szafkę kuchenną.
Za estetycznymi drzwiczkami jego obudowy (opcjonalnie białej lub brązowej) kryje się stalowy kocioł na węgiel, zdolny ogrzać nawet stumetrowe mieszkanie.
Na wysokości drzwiczek zasypowych, kocioł wyposażony jest
w specjalnie zaprojektowany otwór, dzięki któremu spaliny nie wydostają się do mieszkania. Na drzwiczkach dolnych znajduje się regulacja dopływu powietrza, dzięki której praca kotła przebiega sprawnie i stabilnie. Ergonomiczny popielnik sprawia natomiast, że codzienna eksploatacja nie jest kłopotliwa i czasochłonna.
Niewątpliwą zaletą Hefa Mini, dostępnego w mocy 9 i 11 kW jest to, że wymiarami nie odbiega on od kuchennych mebli. Izolowana obudowa pozwala umieścić go w jednym rzędzie z innymi szafkami.

Warto wiedzieć

Do instalacji centralnego ogrzewania w mieszkaniu o powierzchni 60 m² przeznaczony jest kocioł
o mocy 9 kW. Do ogrzania takiego mieszkania powinna wystarczyć na sezon tona węgla.

Oceń artykuł
3,75 / 12 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: HEF

Polecamy Ci również

Zobacz także