Kocioł grzewczy do mieszkań

gazowy kocioł dwufunkcyjny

We wrześniu 2006 roku firma De Dietrich wprowadza na rynek wiszący, gazowy kocioł WHE 2.24 FF. Dzięki atrakcyjnej cenie i wysokiej jakości jest kusząca propozycją zarówno dla indywidualnego, jak i instytucjonalnego odbiorcy.

Kocioł do każdego mieszkania
Wprowadzając na rynek kocioł WHE 2.24 FF firma De Dietrich uzupełnia gamę oferowanych urządzeń grzewczych o niedrogi kocioł, przeznaczony głównie do mieszkań. WHE 2.24 FF to nowoczesny kocioł dwufunkcyjny z zamkniętą komorą spalania. W zależności od wersji może być zasilany gazem ziemnym albo gazem płynnym. Moc kotła automatycznie dostosowuje się do zapotrzebowania obiektu w zakresie od 8,4 do 24 kW. Jego średnioroczna sprawność sięga 92,5%. WHE 2.24 FF wyposażono w modulowany palnik atmosferyczny ze stali nierdzewnej, wymiennik główny wykonany z miedzi pokrytej cynkową powłoką ochronną oraz wysokowydajny wymiennik płytowy wykonany ze stali nierdzewnej, który pozwala na szybkie podgrzanie wody użytkowej. Kocioł WHE charakteryzuje się cichą pracą i atrakcyjnym wyglądem, co pozwala na zamontowanie go w mieszkaniu bez obawy o estetykę pomieszczenia i komfort domowników.

kocioł grzewczy do mieszkańKocioł przyjazny mieszkańcom
Jedną z głównych zalet najnowszego urządzenia marki De Dietrich jest funkcjonalna konsola sterownicza pozwalająca na prostą i pełną obsługę kotła. Za pomocą przełączników znajdujących się na konsoli, domownicy mogą łatwo uruchomić urządzenie, regulować temperaturę wody w instalacji grzewczej oraz temperaturę, do której kocioł podgrzeje ciepłą wodę użytkową. Za pośrednictwem konsoli serwisant może uruchomić menu „kominiarz” pozwalające na przeprowadzenie kontroli wszystkich parametrów pracy urządzenia. Dodatkowo umieszczony na konsoli wskaźnik zegarowy pokazuje temperaturę i ciśnienie centralnego ogrzewania, a kontrolki sygnalizują tryb pracy kotła (na rzecz centralnego ogrzewania lub wody użytkowej), a także stany awaryjne. Co szczególnie istotne dla wszystkich osób ceniących wygodę, kocioł może współpracować z programowanymi termostatami pokojowymi, dostępnymi również w wersji bezprzewodowej. Sterują one pracą kotła tak, aby utrzymywał wybraną przez domowników temperaturę w pomieszczeniach. Firma De Dietrich udziela na kocioł dwuletniej gwarancji.

kocioł gazowy z zamkniętą komorą spalania
Dane techniczne:
Wymiary (wys/szer/głęb): 750/454/352 mm
Moc minimalna: 8,4 kW
Moc maksymalna: 24 k
Sprawność: 92,5%

Pojemność naczynia wzbiorczego: 8 litrów
Ciężar netto: 41 kg
Zakres regulacji temperatury wody grzewczej.: 35 – 80°C
Zakres regulacji temperatury wody użytkowej.: 35 – 60°C

Sugerowana cena netto: 2850 zł.

Oceń artykuł
3,86 / 7 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: De Dietrich

Polecamy Ci również

Zobacz także