Kocioł gazowy do zabudowy

Vitopend 100 AH1B to gazowy, wiszący kocioł firmy Viessmann, który pozwala na większą swobodę aranżacji wnętrza. Przeznaczony jest bowiem do zabudowy w ścianie.

kocioł gazowy dwufunkcyjnyJest to jeden z najmniejszych, najlżejszych i najbardziej cichych kotłów grzewczych w tej grupie produktów. Dzięki eleganckiemu wzornictwu i zwartej budowie kocioł idealnie nadaje się do zainstalowania w pomieszczeniach mieszkalnych.

Specjalna konstrukcja kotła umożliwia jego zabudowę we wnękach ściennych. Urządzenie nadaje się więc do instalacji zarówno wewnątrz pomieszczeń, jak i na zewnątrz, np. w ciągach komunikacyjnych budynków wielorodzinnych. Dzięki niewielkiej głębokości kotła (25 cm), jego zabudowa możliwa jest w taki sposób, aby przednia ściana urządzenia nie wystawała poza lico ściany.
Prezentowany kocioł jest urządzeniem dwufunkcyjnym, z zamkniętą komorą spalania. Oferowany jest w dwóch zakresach mocy: 10,7-24,8 kW i 13,2-31 kW. Odznacza się wysokim komfortem korzystania z ciepłej wody (wydajność 14 litrów na minutę przy 30 kW).
Kocioł sterowany jest przez zewnętrzny regulator, który można zamontować w dowolnym miejscu domu, wygodnym dla użytkownika. Wyposażony jest w system autodiagnostyki, umożliwiający identyfikację trybów pracy i stanów awaryjnych, m.in. kontrolę minimalnego ciśnienia w instalacji grzewczej oraz automatyczne uzupełnianie zładu wody z zabezpieczeniem przed zalaniem.

Dzięki zastosowaniu szafki montażowej o bardzo małej głębokości oraz użyciu bloku hydraulicznego AquaBloc z systemem połączeń Multi-Steck, urządzenie jest proste w montażu i konserwacji. Do połączenia z instalacją wodną i gazową dostępny jest kompletny zestaw montażowy.

Oceń artykuł
4,50 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: Viessmann

Polecamy Ci również

Zobacz także