Klimakonwektor - grzejnik z klimatyzacją

Klimakonwektor - grzejnik z klimatyzacją

Klimakonwektor Purmo Vido to urządzenie, które w łatwy sposób pozwala osiągnąć optymalną temperaturę w pomieszczeniach.

klimakonwektor Purmo VidoKomfort ogrzewania i chłodzenia

Dwufunkcyjne klimakonwektory z serii Vido, marki Prumo, w zależności od potrzeb ogrzewają lub chłodzą powietrze. Urządzenie wygląda jak tradycyjny grzejnik, jednak poza funkcją grzejnika, pełni też rolę klimatyzatora. Jest więc użyteczne nie tylko zimą, ale również latem.
Wymiennik ciepła o wysokiej wydajności jest umieszczony w grzejniku o zgrabnej linii. Jest on napełniany wodą lodową, pochodzącą z pompy ciepła działającej w cyklu odwróconym, lub z wytwornicy wody lodowej. W okresie grzewczym, woda przepływa przez wymiennik oddając ciepło pomieszczeniom. Ponieważ urządzenie jest wyposażone w zintegrowany wentylator, w cieplejszych okresach zapewnia chłodzenie pomieszczeń. Dzięki zmiennemu ustawieniu prędkości obrotów, łatwo można osiągnąć optymalną temperaturę w pomieszczeniu (możliwa jest ręczna regulacja prędkości pracy wentylatora).

Łatwość dopasowania i konfiguracji

Klimakonwektory Vido polecane są nie tylko do domów, ale również pomieszczeń biurowych i budynków użyteczności publicznej. Można je stosować w instalacjach centralnego ogrzewania oraz instalacjach chłodniczych. Klimakowektory Vido mogą być tak skonfigurowane by działały samodzielnie lub dopasować je do centralnych systemów sterowania BMS, działających w wielu budynkach biurowych. Vido jest przewidziany do pracy w instalacjach dwururowych.

działanie klimakonwektoraŁatwość obsługi

Obsługa klimakowektora, po jego zamontowaniu jest łatwa i nie wymaga umiejętności technicznych. Inteligentny, elektroniczny system umożliwia zastosowanie wielu opcji regulacji urządzenia, zarówno w trybie ogrzewania, jak i chłodzenia. Koncepcja oprogramowania jest dwupoziomowa, dzięki czemu można wybrać tryb „uproszczony”, stosowany na co dzień do szybkiego ustawiania parametrów pracy, natomiast tryb „rozszerzony” zapewnia dostęp do bardziej zaawansowanych funkcji.

Klimakowektor Purmo Vido – chrakterystyka

Maksymalne ciśnienie robocze: 10 bar
Maksymalna temperatura: 110°C
Wysokość: 595 mm
Głębokość: 153 mm
Długość: 800, 1000, 1200, 1400, 1600 mm
Moc cieplna 75/65/20oC: od 1824 do 9266 W
Moc cieplna 43/35/20oC: od 704 do 3363 W
Moc chłodnicza 7/12/27oC: od 707 do 4147 W
Gwarancja: 2 lata

 

Oceń artykuł
4,17 / 6 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Purmo

Polecamy Ci również

Zobacz także