Jedna rura, trzy złączki, ta sama cena!

Jedna rura, trzy złączki, ta sama cena!

Wavin Tigris to nowa nazwa, udoskonalonego i rozbudowanego o dodatkowe elementy, dobrze znanego na rynku systemu Tigris Alupex.

System oparty jest na uniwersalnej wielowarstwowej rurze PE-X/Al/PE oraz kształtkach zaciskowych i wciskanych. Jest to niezawodny system stosowany do instalacji cieplej / zimnej wody użytkowej, centralnego ogrzewania i ogrzewania podłogowego.

Tigris M1

rura ze złączkamiWavin Tigris 3 w 1

Trzy złączki do jednej rury w tej samej cenie. Oto najnowsza oferta firmy Wavin w zakresie instalacji sanitarnych i grzewczych Wavin Tigris. Od kwietnia 2012 roku firma Wavin umożliwia instalatorom wybór między trzema różnymi rodzajami kształtek pasującymi do rury PE-X/Al/PE (Uwaga! teraz również w średnicy fi 63 mm):

 • Wavin Tigris K1 - udoskonalone kształtki tworzywowe (PPSU) zaprasowywane (tuleja ze stali szlachetnej) w średnicach od 16 mm do 63 mm
 • Wavin Tigris M1 – zupełnie nowe kształtki mosiężne zaprasowywane (tuleja ze stali szlachetnej) w średnicach od 16 mm do 63 mm
 • Wavin smartFIX - kształtki tworzywowe wciskowe typu push-fit w średnicach od 16 mm do 25 mm, których cechą jest szybki i łatwy montaż na wcisk bez konieczności używania narzędzi.

Co się zmieniło?

Kształtki Wavin Tigris K1 i M1 posiadają funkcję kontroli nieszczelności przed zaciśnięciem (DLF), która ujawnia każdą niezaciśniętą kształtkę podczas wykonywania próby szczelności. Nieprawidłowości w montażu i zaciśnięciu złączki widoczne są poprzez wyciek wody. Daje to instalatorowi pewność poprawnego wykonania wszystkich połączeń.

kształtki tworzywowe wciskowe typu push-fit

Innowacją jest także modyfikacja geometrii kształtek tworzywowych Wavin Tigris K1. Specjalnie wyprofilowany, sześciokątny trzpień kształtki i punktowe wciśnięcia w tulei zaprasowywanej ułatwiają montaż systemu. Krótsze korpusy kształtek i skrócone zaprasowywane tuleje powodują, że dużo łatwiejsze i szybsze jest teraz wykonanie precyzyjnego zacisku.

System Wavin Tigris został także rozbudowany zarówno w zakresie rury, jak i kształtek o średnicę 63 mm. Rozbudowana została również oferta poszczególnych kształtek w ramach systemu Wavin Tigris K1. Pojawiły się nowe…

Udogodnienia

Wszystkie kształtki w ramach systemu Wavin Tigris (K1, M1, smartFIX) można stosować zamiennie. Można też bez żadnego problemu stosować je wspólnie w ramach jednej instalacji, nie tracąc przy tym gwarancji.

Ważny jest również fakt, że wszystkie kształtki w danych typach i w danych średnicach systemu Wavin Tigris (K1, M1, smartFIX) mają jednakową cenę. Stąd możliwość ich dowolnego stosowania
w instalacjach, wybór rodzaju kształtek zależy wyłącznie od instalatora.

udoskonalone kształtki tworzywowe (PPSU) zaprasowywane

Charakterystyka systemu Wavin Tigris:

 • materiał rury
  wewnętrzna rura z polietylenu sieciowanego elektronowo (wielowarstwowe rury zespolone (PE-Xc), zewnętrzna rura z polietylenu (PEHD lub PERT), pomiędzy nimi wkładka aluminiowa, połączone specjalnym klejem
 • materiał złączki
  Wavin Tigris K1 - polifenylosulfon (PPSU), tuleja zaprasowywana ze stali szlachetnej
  Wavin Tigris M1 - mosiądz, tuleja zaprasowywana ze stali szlachetnej
  Wavin smartFix - korpus z polifenylosulfonu (PPSU), obudowa korpusu z poliamidu wzmocnionego włóknem szklanym
 • dostępne średnice
  Wavin Tigris K1 – 16 – 63 mm
  Wavin Tigris M1 – 16 – 63 mm
  Wavin smartFix – 16 – 25 mm
 • dodatkowe zalety
  Wavin Tigris K1 i M1 - funkcja kontroli nieszczelności przed zaciśnięciem (możliwość wizualnej identyfikacji niezaprasowanej złączki podczas próby ciśnieniowej)
  Wavin smartFix – montaż bez konieczności stosowania narzędzi
 • montaż
  Wavin Tigris K1 i M1 – na zacisk
  Wavin smartFix – na wcisk
 • zastosowanie
  instalacje c/z wody użytkowej (system spełnia wymagania i normy dotyczące systemów instalacji wody pitnej)
  instalacje c.o. grzejnikowego i podłogowego.

Informacje i szkolenia

Nowa oferta Wavin Tigris to również nowa forma dotarcia do klienta. Wprowadzaniu na rynek nowych kształtek towarzyszy wiele działań skierowanych zarówno do dystrybutorów, jak również instalatorów. Przede wszystkim firma Wavin zachęca wszystkich zainteresowanych do skorzystania ze szkoleń i prezentacji, można w tej sprawie skontaktować się mailowo pisząc na adres kontakt@wavin.pl .
Kolejnym ciekawym pomysłem jest rozdawanie instalatorom „test pack’ów” czyli bezpłatnych próbek wszystkich trzech rodzajów kształtek Wavin Tigris – aby je otrzymać wystarczy wypełnić formularz dostępny na stronie.

Oceń artykuł
3,75 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: Wavin

Polecamy Ci również

Zobacz także