Jaki grzejnik wybrać do przedpokoju? Funkcjonalne rozwiązania

0
grzejnik do przedpokoju

Wybór grzejnika do przedpokoju wcale nie jest łatwy. Pojawiają się jednak innowacyjne rozwiązania, które sprawiają, że nasz przedpokój będzie nie tylko cieplejszy, ale również wygodniejszy i bardziej funkcjonalny.

grzejnik do przedpokoju - model Delta Column Bench, fot. Purmo

Wybór grzejnika do przedpokoju

Przedpokój to specyficzna część domu, dlatego grzejnik do niego powinniśmy wybrać starannie. Ważne są jak najlepsze parametry techniczne (przedpokój jest najbardziej narażony na utratę ciepła), ale przydadzą się również dodatkowe funkcje. To w przedpokoju przecież wieszamy mokrą odzież wierzchnią i zakładamy buty. Co do tych czynności mają grzejniki? Zaraz się przekonacie. Nie zapominajmy też, że przedpokój to przysłowiowa „wizytówka domu”, więc elementy jego wyposażenia powinny być nie tylko funkcjonalne, ale i ładne.

Przeczytaj: Jak odpowietrzyć grzejnik. Instrukcja krok po kroku

Grzejnik do przedpokoju – funkcjonalna ławeczka

Bardzo oryginalnym, ale i super funkcjonalnym kaloryferem do przedpokoju jest grzejnik w formie ławeczki. Dzięki niemu zmiana obuwia jest wygodna, a pozostawione przy takim grzejniku wilgotne buty lub kurtki – wyschną błyskawicznie. Wielkość i kolor takiego grzejnika można dobrać indywidualnie do potrzeb, istnieje też możliwość wyboru blatu (standardowo w ofercie producenta jest wykonywany z multipleksu bukowego). Grzejniki-ławeczki są oferowane w dwóch wersjach – z poziomymi kolektorami oraz pionowymi - nawiązującymi wyglądem do tradycyjnych kaloryferów.

grzejnik w formie ławeczki - model Delta Column Bench V, fot. Purmo

Grzejnik do małego przedpokoju

Jeśli nasz przedpokój jest mały i wąski, dobrym wyborem będzie grzejnik kolumnowy z dolnym podłączeniem. Tego typu grzejniki mają bardzo prostą formę, dlatego nie wpływają na wystrój wnętrza, doskonale dopasowując się do różnych aranżacji. Pomimo smukłej budowy takie grzejniki  mogą osiągać wysoką moc cieplną i skutecznie ogrzać przedpokój. Praktycznym elementem wyposażenia grzejnika jest uchwyt, na którym możemy powiesić np. ubrania do wyschnięcia. Tego typu grzejnik doskonale sprawdzi się również w kuchni.

Przeczytaj: Jak ogrzać mieszkanie skutecznie i tanio - poznaj kilka prostych zasad

grzejnik do małego przedpokoju lub kuchni - model Delta Twin M, fot. Purmo

Oceń artykuł
5,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Purmo

Polecamy Ci również

Zobacz także