Bateria kuchenna dzięki oryginalnemu wzornictwu stała się kolejnym elementem ozdobnym w naszych kuchniach. Tak popularne do niedawna baterie ścienne zostają skutecznie wypierane przez stojące. Warto bliżej przyjrzeć się ofercie jaka jest dostępna na rynku, gdyż baterie zlewozmywakowe zaskakują już nie tylko oryginalnym designem, ale również nowymi funkcjami.
Wyciągany natrysk zdecydowanie ułatwia pracę w kuchni, dając możliwość większej precyzji w wykonywanych czynnościach. Bez żadnego problemu napełnimy naczynia znajdujące się poza zlewozmywakiem bądź wyczyścimy niedostępne dotąd zakamarki pod bieżącym strumieniem wody. Przy niektórych typach baterii mamy możliwość kontrolowania strumienia wody. Możemy ręcznie regulować dwustrumieniowy system, który jest wmontowany w wylewkę baterii. Jest to bardzo użyteczna funkcja zwłaszcza wtedy, gdy zależy nam na delikatnym strumieniu wody potrzebnym np. do mycia warzyw i owoców. Możemy również znaleźć modele baterii kuchennych, które mają specjalne przyłącze, umożliwiające podpięcie instalacji do pralki lub zmywarki. Funkcja ta sprawdza się przede wszystkim w mieszkaniach o małych metrażach, wtedy kiedy pralkę umieszczamy w kuchni.
Przy wyborze baterii do kuchni poza ułatwiającymi pracę funkcjami warto również zwrócić uwagę na elementy umożliwiające oszczędzanie wody. Nowoczesne baterie kuchenne są wyposażone w ceramiczne regulatory przepływu z regulacją temperatury wody. Są to specjalne elementy sterowania umożliwiające doskonałą pracę oraz ekonomiczność eksploatacji baterii. Do nastawienia pożądanej temperatury wody służy (czerwony) pierścień regulacji, umieszczony na korpusie regulatora. Taki regulator w baterii zlewozmywakowej zabezpiecza m.in. przed oparzeniem dzieci.
W nowoczesnych bateriach zainstalowane są napowietrzacze, mieszające wodę z powietrzem. Dzięki temu strumień wody staje się miękki i perlisty co jednocześnie ogranicza chlapanie i marnowanie wody. Na rynku dostępne są również baterie, wyposażone w oszczędnościowe regulatory, które podczas wychylania stawiają dodatkowy opór, ograniczając zużycie wody, a tym samym wysokość płaconych rachunków. Oryginalne wzornictwo daje możliwość dopasowania baterii zarówno do nowoczesnych, jak i klasycznych wnętrz naszych kuchni. Przy tak bogatej ofercie baterii zlewozmywakowych warto walory estetyczne baterii połączyć z funkcją oszczędzającą wodę, tym samym obniżając wysokość płaconych rachunków.
Marczak
Jak ktoś ma system RO i odpowiednią ilość kaski na inwestycję to polecam http://www.krainawody.pl/425-wylewka-pu ... risma.html
rstefcia
Dla mnie najlepszym rozwiązaniem jest linia bezdotykowych baterii firmy Oras. Mój wybór padł na La Cucinę. Dlaczego? Po pierwsze mamy całkowitą kontrolę nad tym ile zużywamy wody. Fotokomórka nigdy nie zapomni dokręcić kranu, nigdy nas nie poparzy wodą oraz nigdy nie będzie miała problemu z ciśnieniem. Po drugie takie rozwiązanie jest mega praktyczne. W kuchni człowiek ma często brudne ręce i musi dotykać kranu, a tak wystarczy, że podłoży ręce a woda elegancko leci. Trzecią sprawą są oszczędności Taka bateria pomaga nam rozsądnie gospodarować wodą co przekłada się na niższe rachunki.
Polecam ją z własnego doświadczenia Pozdrawiam czytelników
bodziu
Nam się strasznie podobała taka - http://e-inclusive.pl/baterie/baterie-z ... 01000.html Generalnie porządne baterie kuchenne są dosyć drogie, ale przynajmniej jak kupisz je raz, to masz na lata.
jakubdab
A ja mam w domu baterię z Delfina i szczególnie polecam tym, którzy lubią tradycyjne i sprawdzone rozwiązania
ostrow
ja trochę nietypowo zdecydowałem się na tradycyjną, ale w nowoczesnej odsłonie baterie roca Verona dwuuchwytową, fajnie się prezentuje w nowoczesnym designie
http://www.roca.pl/temp/upload/stare/bateria-umywalkowa-sztorcowa-z-wylewka-gorna-obrotowa-5072119.jpg
ostrow
przede wszystkim warto wybrać taką baterię, która pozwoli zaoszczędzić nam wodę podczas zmywania naczyń, sam zdecydowałem się na baterię roca Monodin-n z nowoczesnym i eleganckim designem
albatros
jest teraz wiele baterii które pozwalają na oszczędności. takim przykładem jest np bateria Targa z powłoką Ever Shine. dzięki tej powłoce bateria będzie długo cieszyła nas blaskiem, brakiem zadrapań czy plam oprócz tego ta bateria również oszczędza wodę i energię dzięki systemom Soft Turn i Click
perrin
bardzo fajne promocje na baterie kuchenne ma teraz Łazienka Plus
Bolas
przede wszystkim warto wybrać taką baterię, która pozwoli zaoszczędzić nam wodę podczas zmywania naczyń, sam zdecydowałem się na baterię roca Monodin-n z nowoczesnym i eleganckim designem
A ja zamontowałem zmywarkę a zaoszczędzony czas żony mam dla siebie.
kordoba
Przy wyborze takie baterii chyba powinniśmy się głównie kierować się funkcjonalnością oraz wyglądem. W końcu w kuchni będziemy korzystać z niej wiele razy. Niedawno oglądałem baterie marki KLUDI i tam mieli świetną baterie kuchenna http://www.kludi.com/shop/pl/kitchen/kludi-bozz/ , sadzę że by Ci się spodobała.
anik92
ja mogę polecić baterie mosiężne od firmy www.armaret.pl