INSTALACJE 2008 - podsumowanie

Odbywające się w dniach 22-25 kwietnia w Poznaniu targi INSTALACJE odwiedziło blisko 28 000 gości. Tak wysoka frekwencja jest potwierdzeniem dużego zainteresowania rynku ofertą dla sektora instalacyjnego.

targi InstalacjeNajwiększe wydarzenie dla branży
Targi instalacyjne w Poznaniu osiągnęły w tym roku znakomite wyniki. W tegorocznej edycji wzięło udział 537 wystawców z 21 państw, którzy zaprezentowali swoją ofertę w pawilonach o łącznej powierzchni 31 000 m².
Na podkreślenie zasługuje również znacząca reprezentacja wystawców zagranicznych - wzrost o 44% w porównaniu z 2006 rokiem.

Targi nowości i moc atrakcji
Specjalistyczne targi są miejscem spotkań biznesowych fachowców z producentami i dystrybutorami czołowych marek. Prezentowana tam szeroka oferta najnowocześniejszych na rynku produktów cieszy się zainteresowaniem wielu inwestorów. Szczególną uwagę zwiedzających przyciągnęły zdecydowanie liczne nowości produktowe, których zaprezentowano ponad 250. Światowa premiera wielu z nich  miała miejsce właśnie na targach w Poznaniu. 

targi instalacyjneINSTALACJE to także bogaty program wydarzeń, jak fachowe konferencje, widowiskowe pokazy czy prezentacje firm. Jedną z wyjątkowych atrakcji tegorocznych targów był organizowany po raz pierwszy projekt „Kominki w Akcji”. W specjalnie przygotowanym pawilonie odwiedzający mogli podziwiać ciekawie wyeksponowane kominki z buzującym w środku ogniem. Atrakcyjna forma prezentacji oferty pozwoliła wszystkim zapoznać się z wieloma zaletami najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych oraz docenić walory estetyczne kominków. Przestrzeni specjalnej towarzyszyła konferencja pod hasłem „Ekologiczne wyzwania dla kominków 2008”, poświęcona ekologicznym aspektom produkcji oraz użytkowania kominków.
Wielu wrażeń dostarczyły także Pierwsze Mistrzostwa Polski Instalatorów, podczas których swoje umiejętności zaprezentowało liczne grono instalatorów. Zwycięzca rywalizacji odjechał samochodem Volkswagen Caddy. Szczególnym zainteresowaniem wśród uczestników targów cieszyły się ciekawe merytorycznie konferencje i seminaria, poświęcone między innymi takim tematom jak: techniki instalacyjne w budynkach niskoenergetycznych, wykorzystywanie metalowych materiałów instalacyjnych w obiegach otwartych i zamkniętych, bezpieczne użytkowanie instalacji kominowych, grzewczych i wentylacyjnych oraz nowoczesne technologie w ciepłownictwie sieciowym. Podczas czterech dni targowych nie zabrakło konkursów i wyróżnień. Wśród firm wyłoniono także 14 laureatów nagród Złotych Medali za najlepsze produkty. Zostały przyznane także wyróżnienia Acanthus Aureus za najlepiej zaprojektowane stoiska, sprzyjające bezpośredniej komunikacji z klientem.

stoisko targoweMinisterstwo Infrastruktury na targach
Przedstawiciele Ministerstwa czynnie uczestniczyli w tym największym wydarzeniu dla branży instalacyjnej w Polsce. Na seminarium poświęconym technikom instalacyjnym w budynkach niskoenergetycznych, Podsekretarz Stanu p. Piotr Styczeń mówił o konieczności stworzenia właściwych narzędzi pozwalających na gospodarowanie energią cieplną jako elementów kształtujących rynek obrotu nieruchomościami. Podczas spotkania na temat nowoczesnych technologii w ciepłownictwie sieciowym, Wiceminister podkreślił, iż gwarancją prawidłowo wykorzystanej energii są właściwe relacje między producentami energii, firmami zajmującymi się przesyłem oraz użytkownikami energii cieplnej.

Już za dwa lata w Poznaniu
Organizatorzy już dziś serdecznie zapraszają do uczestnictwa w kolejnej edycji największych w Polsce targów dla branży instalacyjnej, które odbędą się w dniach 26-29 kwietnia 2010 roku.

Oceń artykuł
4,75 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: MTP

Polecamy Ci również

Zobacz także