II Konferencja Przydomowe oczyszczalnie ścieków

II Konferencja Przydomowe oczyszczalnie ścieków

Zapraszamy do udziału w II Konferencji Przydomowe oczyszczalnie ścieków - projektowanie, budowa, eksploatacja, która odbędzie się w dniach 9-10 września 2014 r.

II Konferencja Przydomowe oczyszczalnie ścieków

W Polsce od kilku lat wzrasta zainteresowanie przydomowymi oczyszczalniami ścieków (POŚ). Wpływa na to kilka czynników – jednym z najistotniejszych jest możliwość uzyskania dofinansowania i tym samym współfinansowania inwestycji prywatnych. Nie bez znaczenia jest również wzrastająca świadomość ekologiczna mieszkańców terenów wiejskich. Ponadto ważnym czynnikiem są analizy opłacalności inwestycji wodno-ściekowych dla obszarów wiejskich, coraz częściej opracowywane przez gminy. Z analiz wynika jednoznacznie, że budowa przydomowych oczyszczalni ścieków na terenach o zabudowie rozproszonej, jest konieczna.

Pod koniec 2012 r. w Polsce działało prawie 125 000 przydomowych oczyszczalni, z czego 48 000 powstało w latach 2010-2014 (dane GUS). Tak znaczny wzrost liczby inwestycji w krótkim okresie czasu wskazuje, że nie jest problemem przekonanie mieszkańców do budowy oczyszczalni, pozyskanie źródeł finansowania, czy wybór odpowiedniej technologii. Natomiast gminy określają nowe zagadnienia, które wymagają rozwiązania: W jaki sposób kontrolować pracę oczyszczalni? Czy bieżący nadzór w okresie związania dofinansowaniem powinna realizować gmina? W jakim stopniu organizować gospodarkę osadową z POŚ?

Na te oraz wiele innych pytań odpowiemy podczas drugiej Konferencji Przydomowe oczyszczalnie ścieków – projektowanie, budowa i eksploatacja organizowanej w Boszkowie.

Program Konferencji

Rejestracja uczestników

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Abrys

Polecamy Ci również

Zobacz także