Halogeny - diamenty

Firma Philips Lighting wprowadziła na polski rynek halogeny Diamond Pro przeznaczone dla branży jubilerskiej. Diamond Pro to halogen niskonapięciowy o białym świetle 4100 K, które doskonale współgra z ekspozycją platyny, białego złota, srebra, zegarków i diamentów.

halogenHalogeny należą do rodziny reflektorów dichronicznych Diamond line firmy Philips. Znajduje swoje zastosowanie w profesjonalnym oświetleniu salonów i wystaw w branży jubilerskiej. W świetle halogenowym biżuteria migoce żywym blaskiem, kolory stają się żywsze a kontrasty są bardziej podkreślone, a oświetlana biżuteria promieniuje atrakcyjnym blaskiem. Efekt ''czystej bieli'' uzyskano poprzez specjalny filtr interferencyjny na odbłyśniku i specjalnej powłoce dichroicznej. Ciepło wytwarzane przez to źródło jest w 60 proc. odprowadzane do tyłu lampy, przez co można je bardziej efektywnie odprowadzać z gablot i nie nagrzewać zbędnie oświetlanych wyrobów.
Halogeny z rodziny Diamond line Pro (12 V) są bezpośrednim następcą popularnych reflektorów halogenowych MR16. Mogą być stosowane w dotychczasowych instalacjach na tego typu źródła światła. Dotychczasowe halogeny gwarantowały światło o temperaturze barwowej 3000 K, czyli bardziej ''ciepłe''(żółte). Nowe rozwiązanie firmy Philips pozwala zróżnicować ekspozycję oświetleniem w zależności od kolorów i odcieni wyrobów, dodatkowo wydobywając ich specyfikę i unikalne cechy.

Halogen Diamond Pro znajduje również zastosowanie poza branżą jubilerską. Może być stosowany do oświetlania ekspozycji w sklepach perfumeryjnych, z wyrobami szklanymi, jak również salonach optycznych, czy z ekskluzywną odzieżą. Jego charakterystyczne walory mogą być z powodzeniem wykorzystywane także w ''salonach piękności''.

Oceń artykuł
4,75 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Ewa Kulesza

Źródło: Philips

Polecamy Ci również

Zobacz także