Grzejniki z odpadów

Grzejniki z odpadów

Grzejnik wyprodukowany z odpadów, a konkretnie ze zużytych butelek PET, których utylizacja jest bardzo trudna – to nie jedyny proekologiczny projekt marki Jaga.

Projekt grzejnika Bronx jest unikatowy nie tylko jeśli chodzi o materiał, ale i wzornictwo. Grzejnik powstaje w dwóch wersjach: ściennej i stojącej, w różnych konfiguracjach rozmiarów. Awangardowa stylistyka, inspirowana wzornictwem starych grzejników żeliwnych, podkreślona jest surowym, szarym kolorem urządzenia.
Czy znajdą się jacyś chętni, którzy będą chcieli mieć grzejnik z odpadów? Tak naprawdę jest to kwestia drugorzędna, podobnie jak to, czy producentowi uda się uzyskać dla grzejnika wymagane certyfikaty. Nadrzędnym celem belgijskiego producenta jest zwrócenie uwagi na problem zanieczyszczania Ziemi odpadami, które nie ulegają biodegradacji.

grzejnki grzejniki wyprodukowany z odpadów

Na uwagę zasługuje też prototyp o nazwie Moby – inteligentna kapsuła. Obiekt w kształcie cząsteczki tlenu wyposażony jest w ogrzewanie, chłodzenie oraz automatyczny system wentylacji utrzymujący stałą ilość świeżego powietrza. Doskonale wytłumiony wewnątrz i na zewnątrz oferuje komfortową przestrzeń do snu lub odpoczynku. Ponadto, przebywając w nim ogrzewanie w całym domu możemy ustawić na temperaturę minimalną, co znacznie wpłynie na oszczędność energii.

inteligentna kapsuła Moby kapsuła z własnym systemem ogrzewania, klimatyzacji i wentylacji

Inne przyszłościowy pomysł to na przykład specjalna odzież, która zimą ogrzewa, a latem chłodzi, wykorzystując do tego celu jedynie energię jej użytkownika.

Oceń artykuł
4,67 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: Jaga

Polecamy Ci również

Zobacz także