Grzejniki łazienkowe

Grzejniki łazienkowe potocznie nazywa się drabinkami - zwykle występują właśnie
w takiej formie. Jest ona najlepsza, aby wygodnie wieszać ręczniki.

grzejnik łazienkowygrzejnik do łazienki

Grzejniki łazienkowe produkuje się z profili stalowych, których powierzchnia, jeszcze przed jej wykończeniem, jest specjalnie przygotowywana. Następnie grzejniki są poddawane malowaniu podkładowemu. Ostatecznie zaś maluje się je metodą napylania elektrostatycznego. Wśród grzejników łazienkowych dostępne są modele przeznaczone do montażu na ścianie, w tym także w wersji obrotowej, jak i w narożniku pomieszczenia.

Grzejniki standardowo oferowane są w kolorze białym. Istnieje jednak możliwość zamówienia grzejnika także w innym kolorze. Producenci oferują grzejniki w kilkunastu, a niektórzy nawet w ponad stu kolorach z palety RAL, dając możliwość doboru urządzenia np. do koloru płytek czy akcesoriów. Niektórzy producenci oferują grzejniki w kolorach specjalnych, imitujących fakturę różnych gatunków drewna, kamienia (np. marmuru lub granitu) lub też wzorzyste.

nowoczesny grzejnikgrzejnik jako ścianka działowagrzejnik w łazience

Do łazienek wybierane są grzejniki w jasnych, pastelowych barwach. Za wybór koloru innego niż biały trzeba jednak dopłacić – najczęściej 20-30% ceny. Modne są grzejniki chromowane. Trzeba pamiętać, że metaliczna powłoka słabiej emituje ciepło i wykończony w ten sposób grzejnik ma mniejszą efektywność grzewczą o około 30-50%, powinno się zatem kupić grzejnik o większej mocy. Poza tym jego cena jest dwu, trzykrotnie wyższa. Producenci oferują także urządzenia pokryte lakierami metalizowanymi, które nie obniżają efektywności ich pracy. Zamówić można grzejnik w kolorze np. starego złota.

Grzejniki do łazienki mają najczęściej formę drabinki. Kolektory poziome to zupełnie proste bądź lekko wygięte w elipsy rurki. Mogą to być też węższe lub szersze elementy płaskie, wyglądające jak zamknięta lub lekko uchylona żaluzja, jeśli zamocowane są pod pewnym kątem. Są też takie modele grzejników, których kolektory pionowe stanowią element centralny, oś grzejnika, a poziome rurki  rozmieszczone są asymetrycznie, rozchodzą się raz na lewą, raz na prawą stronę lub takie, których dwa kolektory pionowe ułożone są z jednej strony grzejnika, a od nich, na jedną stronę, odchodzą kolektory poziome. Spotyka się również grzejniki bardziej przestrzenne w formie, np. wyglądem nieco przypominające schodki.

Oceń artykuł
4,00 / 6 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Polecamy Ci również

Zobacz także