Grzejniki kanałowe – swoboda aranżacji wnętrza

Grzejniki kanałowe – swoboda aranżacji wnętrza

Wybór grzejnika nie należy do najprostszych zadań. Zwłaszcza, jeśli mieszkanie charakteryzuje niewielki metraż lub równie ważna, co sam dobór systemu ogrzewania, jest dla nas estetyka wnętrz. Co zrobić gdy rozmieszczenie grzejników zaczyna stanowić problem lub nie komponuje się z wystrojem pomieszczenia? Z pomocą przychodzą ukryte w podłodze grzejniki kanałowe Purmo z serii Aquilo.

nowoczesne wnętrze

Grzejniki kanałowe to wciąż nowość na polskim rynku ogrzewania. Podpowiadamy, dlaczego warto zwrócić na nie uwagę i przekonać się do ich nietypowej formy.

ogrzewanie kanałoweNowoczesne rozwiązania

W ostatnich latach przeszklenia w prywatnych domach i mieszkaniach zyskują coraz większą popularność. Deweloperzy osiedli loftów i apartamentowców chętnie wykorzystują nowoczesne rozwiązania, nadając wnętrzom industrialny charakter. Jednym z takich rozwiązań są przeszklenia. Choć niezwykle efektowne, ze względu na niską izolacyjność termiczną szyb w okresie grzewczym charakteryzują się znaczącymi stratami ciepła. Aby temu zapobiec, pod oknami montuje się standardowe grzejniki. O ile w przypadku wnętrz publicznych takie rozwiązania sprawdzają się dobrze, w przypadku prywatnych mieszkań już niekoniecznie. Jak rozwiązać ten problem? Z pomocą przychodzą niestandardowe grzejniki kanałowe Aquilo marki Purmo. Grzejniki montuje się pod poziomem podłogi i przykrywa estetyczną kratką, dzięki czemu w żaden sposób nie wpływają na charakter wystroju wnętrza.

grzejniki kanałowe Aquilo

budowa grzejnika kanałowegoDyskretne ogrzewanie

Wymiennik ciepła w grzejnikach serii Aquilo umieszczono w stalowej wannie montowanej w podłodze. Zarówno wymiennik ciepła, jak i wanna są standardowo pomalowane na kolor czarny, tę barwę ma także blacha maskująca podłączenia. Dzięki temu elementy grzejne są niewidoczne pod kratką maskującą, a całość instalacji pozostaje ukryta pod podłogą. Od góry grzejnik zabezpieczony jest poprzeczną lub podłużną kratką maskującą. Purmo oferuje kratki maskujące wykonane z drewna, duraluminium lub stali nierdzewnej. Kratki drewniane z buku lub dębu są dostępne w różnych rodzajach wykończenia – drewno surowe, olejowane albo lakierowane. Kratka maskująca z drewna surowego może być polakierowana na kolor pasujący do parkietu. Osoby ceniące estetykę i porządek powinny być zadowolone z faktu, że utrzymanie w czystości grzejników kanałowych nie stanowi żadnego problemu. Giętkie przewody przyłączeniowe umożliwiają podniesienie wymiennika i wygodne odkurzenie dna wanny.

Wysoka jakość grzejników Purmo potwierdzona jest 10-letnią gwarancją, która obejmuje wszystkie elementy grzejnika z wyjątkiem elektrycznych. Elementy elektryczne objęte są 2-letnią gwarancją producenta.

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Purmo

Polecamy Ci również

Zobacz także