Grzejniki kanałowe INTRATHERM - niewidoczne źródło ciepła

0
Ogrzewanie kanałowe
Ogrzewanie kanałowe jest wyjątkowo dyskretne i wydajne. Niektóre modele grzejników umożliwiają połączenie funkcji ogrzewania zimą i chłodzenia latem.

Czasy, w których różne przedmioty codziennego użytku miały pełnić tylko i wyłącznie funkcję praktyczną, to już przeszłość. Dziś każdy sprzęt domowy, oprócz świetnych parametrów technicznych, musi też być ciekawy i modny   - i absolutnie nie ma prawa zaburzać estetyki całego pomieszczenia. Przed tym trendem nie ostała się żadna branża – włącznie z producentami grzejników. Jak doskonale można połączyć funkcjonalność z nowoczesnym designem pokazuje nowa linia grzejników kanałowych Intratherm, oferowanych przez firmę VOGEL&NOOT.

Dyskretne, niewidoczne ogrzewanie

Każdy budynek musi mieć jakieś ogrzewanie – nieważne, czy jest to mieszkanie w starej kamienicy, stylowo zaaranżowana kawiarnia czy muzeum. Czasem jednak zdarza się, że z uwagi na wyjątkowy charakter przestrzeni, bardzo zależy nam, aby

ogrzewanie pozostawało niewidoczne, jednak z różnych względów nie chcemy instalować ogrzewania podłogowego. Nie zawsze zresztą mamy tę ostatnią możliwość, bo po pierwsze – wymaga położenia całej podłogi na nowo (a nie każdy chce i może na takie przedsięwzięcie sobie pozwolić), po drugie – nie wszystkie typy posadzek są przystosowane do tego typu ogrzewania. Doskonałym rozwiązaniem są w takiej sytuacji są grzejniki kanałowe, o których istnieniu przypomina nam jedynie kratka zabezpieczająca. Obok możliwości dopasowania takiego źródła ciepła do każdego rodzaju posadzki, jego zaletą jest też fakt, że nie zabiera przestrzeni nad poziomem podłogi. Grzejniki kanałowe są nie do przecenienia, jeśli borykamy się z efektem roszenia szyby – umieszczone pod oknem pozwalają skutecznie wyeliminować ten problem. Nie mówiąc już o tym, że ogrzewanie kanałowe daje doskonałą cyrkulację powietrza w całym pomieszczeniu.

Grzejniki kanałowe – ogrzewanie lub chłodzenie

Nowa seria grzejników kanałowych Intratherm firmy VOGEL&NOOT obejmuje pięć różnych typoszeregów, które odpowiadają na różne wymagania klientów. Możliwości wyboru są tu ogromne – mogą to być prostsze rozwiązania, jak Intratherm FMK lub też grzejniki kanałowe bardziej zaawansowane, które producent wyposażył w cichobieżne wentylatory odśrodkowe, zamontowane w wannie obok wymiennika. Dzięki temu dodatkowemu wyposażeniu grzejniki Intratherm F1T mają wyższą wydajność cieplną, ponieważ wentylatory zapewniają wymuszony obieg powietrza. Dostępne są też wersje, w których miedziano-aluminiowy wymiennik ciepła został dodatkowo wzmocniony (Intratherm F1P). Z kolei najbardziej zaawansowane urządzenia Intratherm pozwalają na połączenie w jednym grzejniku kanałowym funkcji grzania zimą i chłodzenia latem (Intratherm F2C i Intratherm F4C).
Elementem grzejnym grzejników kanałowych Intratherm jest miedziano-aluminiowy wymiennik ciepła w wersji standardowej lub wzmocnionej. Jest on malowany na kolor czarny i umieszczony w stalowej wannie, obustronnie ocynkowanej, pomalowanej od wewnątrz również na czarno. Wentylatory grzejników Intratherm zwiększają wydajność cieplną grzejnika i są zasilane napięciem 12 V. Podłączenie wymiennika do instalacji grzewczej jest realizowane poprzez dwa króćce z gwintem wewnętrznym G 1/2”.

Kratki maskujące do grzejników kanałowych

Ofertę grzejników kanałowych Intratherm uzupełnia szeroki wybór różnego rodzaju kratek maskujących. Mogą to być np. kratki drewniane, ze stali nierdzewnej, z duraluminium czy z listwami ozdobnymi, w wersji poprzecznej i podłużnej.
Jeśli chcemy, aby grzejnik kanałowy był jak najmniej widoczny, możemy wybrać kratkę drewnianą w kolorze zbliżonym do podłogi (dąb i buk surowy lub lakierowany), która nie będzie się bardzo wyróżniać. Jeśli natomiast chcemy wprowadzić ciekawy akcent we wnętrzu, to możemy wybrać kratkę z duraluminium w kolorze naturalnym lub pomalowaną na jeden z trzech dostępnych kolorów. Ciekawe efekty można też uzyskać decydując się na kratki wykończone listwą ozdobną.

 

Więcej informacji na www.vogelundnoot.com/pl

Rettig Heating Sp. z o.o.
Oddział w Wałczu
ul. Budowlanych 10
78-600 Wałcz
/067/356-51-01
rettigwalcz@vogelundnoot.com

Oceń artykuł
5,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Więcej na ten temat:

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: VOGEL&NOOT

Polecamy Ci również

Zobacz także