Grzejniki drabinkowe w nowej funkcji

Grzejniki drabinkowe mogą zaskoczyć użytkownika nowymi rozwiązaniami technicznymi
i kształtami. Zastosowanie ich jest jednak oczywiste - ogrzewanie pomieszczenia. Tymczasem Purmo proponuje drabinkowy grzejnik o nazwie Amia,
który dzięki swej budowie może pełnić funkcję... ścianki działowej.

grzejnik drabinkowy jako ścianka działowaAmia jest nowym modelem grzejnika drabinkowego, który montowany jest prostopadle do ściany. Dzięki temu możne pełnić dodatkową funkcję – ażurowej ścianki działowej, która może być wykorzystana do aranżacji łazienki czy kuchni.

W Amii zastosowano podwójne rzędy kolektorów (rurek grzewczych) poziomych, dzięki czemu uzyskano dużą moc cieplną w stosunku do powierzchni grzejnika. Podwójna powłoka antykorozyjna (nakładana metodą anaforezy i napylania elektrostatycznego) zapewnia trwałość grzejnika, a przy tym zwiększa jego estetykę - powierzchnia jest gładka i łatwa do utrzymania w czystości. Odpowiednia technika montażu elementów (łączenie bez użycia lutu, zagniatanie końcówek kolektorów) jest dodatkowym zabezpieczeniem antykorozyjnym. Producent daje 6-letnią gwarancję na wykończenie powierzchni i 10-letnią na szczelność.
Dla użytkownika zaletą jest też możliwość podłączenia grzałki elektrycznej – dzięki temu można z niego korzystać (jako z suszarki) także poza sezonem grzewczym.

Dostępne wymiary grzejnika Amia:

  • wysokości: 120 cm, 175  cm i 215 cm
  • szerokości: 50 cm, 60 cm, 75 cm i 90 cm

pozwalają na uzyskanie 12 wariantów wymiarowych.

Chcąc wykorzystać grzejnik jako element zabudowy, trzeba uwzględnić miejsce na zawieszenia
na ścianie – trzeba więc przewidzieć co najmniej 4 dodatkowe centymetry. Zawieszenia pozwalają na regulację odległości grzejnika od ściany – można ją zwiększyć jeszcze o 1,2 cm.

Dane techniczne:

Maksymalna temperatura 110ºC
Maksymalne ciśnienie robocze 10 bar
Moc grzejnika 50 x 120 cm (parametry 75/65/20ºC) 863 W
Moc grzejnika 90 x 215 cm (parametry 75/65/20º) 2560 W
Oceń artykuł
4,50 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Ewa Kulesza

Źródło: Purmo

Polecamy Ci również

Zobacz także