Grzejniki - do wyboru do koloru

Teraz paleta kolorów grzejników firmy Zehnder jest niemal nieograniczona – 700 połyskliwych i satynowych odcieni oraz 53 wyselekcjonowane, dostępne od ręki kolory w ramach trzech linii: Classic, Trendy i Metallic Looks. Do tego dochodzą jeszcze cztery rodzaje powierzchni metalicznych.

grzejnik do pokojuStandardowym kolorem jest biały. To zarazem jedyna wersja kilku podstawowych grzejników łazienkowych (zehnder ambra, zehnder ambra T i zehnder cortina) oraz pojedynczych modeli z grupy dekoracyjnych grzejników łazienkowych (zehnder nosta), dekoracyjnych grzejników wielofunkcyjnych (zehnder charleston relax) oraz tych „na miarę” (zehnder euro).

Wszystkie pozostałe grzejniki można zamówić w kolorach: pastelowym, jaskrawym lub metalicznie połyskującym – bez względu na to, czy są one skonstruowane z paneli, rurek czy żeberek, wyposażone w lustro, siedzisko lub też bez żadnych dodatków.

W skład linii Classic wchodzi 27 kolorów – nie tylko stonowanych, jak beż, kość słoniowa, szary,
ale także zdecydowanych, np. czerwień czy brąz. Linia Trendy obejmuje 10 barw, w tym 8 nowych. Niektóre z nich można zaliczyć do ekstrawaganckich np.: świeżą wiosenną zieleń, nasycony róż, ciemny fiolet, turkus. Będą one pasować do łazienek, jak również innych pomieszczeń mieszkalnych.

Największe wrażenie, nie tylko ze względu na nietypowy odcień, ale także specjalny połysk, robi
14 kolorów metalicznych (Metallic Looks). Jest wśród nich 8 nowych barw z serii Quarz: piaskowy, beżowy, pomarańczowy, czerwony, zielony, niebieski, kamienny i brązowy - to propozycja dla wielbicieli oryginalnego wystroju wnętrza. Grzejniki w tych kolorach mogą stać się ozdobą  zarówno prywatnych domów czy mieszkań, jak też obiektów komercyjnych. Ponadto grzejnik oferowany „na miarę” (zehnder charleston), jako jedyny w ofercie, jest dostępny w kolorze białym z lakierem Antibacterial. Specjalna powłoka TopCare zawiera jony srebra, dlatego też doskonale nadaje się on do obiektów medycznych albo takich, w których przebywają małe dzieci, np. przedszkoli. 

grzejnik łazienkowygrzejnik dekoracyjny

nowoczesny grzejnikgrzejnik do łazienki

Godne uwagi są też powierzchnie metaliczne grzejników: chrom, stal nierdzewna, technoline i naturalne aluminium. Z wykończeniem chrom dostępnych jest większość grzejników łazienkowych – stają się one coraz popularniejsze. Kolor naturalnego aluminium jest charakterystyczny dla modeli zehnder dualis i dualis plus. Z kolei w wersji technoline dostępny jest jedynie zehnder charleston – to naturalny kolor stali powlekanej bezbarwnym lakierem. Ten rodzaj wykończenia jest wyjątkowo efektowny, zwłaszcza gdy weźmie się pod uwagę, jak nudnie białe były tradycyjne „żeberka”.

Oceń artykuł
4,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: Zehnder

Polecamy Ci również

Zobacz także