Grzejniki dekoracyjne

Większość producentów grzejników wprowadziła do swojej oferty także modele ekskluzywne, które oprócz funkcji polegającej na dostarczeniu ciepła, są prawdziwą ozdobą pomieszczeń.

Przeznaczone są one zarówno do łazienki, pokoju kąpielowego, jak i do reprezentacyjnego holu, a nawet salonu. Niejednokrotnie nad formami tych grzejników i ich kolorystyką pracują wybitni projektanci. Ich wzornictwo jest oryginalne, najczęściej nawiązujące do idei minimalizmu lub stylu retro.
Produkowane są ze stali, niekiedy też ze stali nierdzewnej i malowane metodą proszkową. Dostępne są w wersji chromowanej (chrom galwanizowany) lub też w wielu kolorach z palety RAL.

Grzejniki dekoracyjne mają różnorodne formy. Mogą się składać z kształtowników pionowych. Grzejniki o takim kształcie, zamontowane prostopadle do ściany, mogą być też czymś w rodzaju ażurowej przesłony dzielącej pomieszczenie. Konstrukcji wykonanej z ażurowych rurek nadaje się także formę przypominającą kolumnę lub drabinkę. Na estetykę tego rodzaju grzejników wpływają także różne elementy dekoracyjne. Przeważnie są to ekrany, które wykonuje się z drewna, blachy perforowanej, stali nierdzewnej, marmuru, a także lustra. Grzejniki wyposaża się w eleganckie, chromowane wieszaki lub relingi. Choć są one praktyczne, czasem wyglądają nawet jak dzieła sztuki. Za grzejniki dekoracyjne trzeba sporo zapłacić, nawet kilka tysięcy złotych.

grzejnik dekoracyjnygrzejnik z konglomeratu grzejnik do pokoju
  
grzejnik kolorowygrzejnik drabinkowynowoczesny grzejnik

grzejnik łazienkowygrzejnik - ławkagrzejnik do kuchni

Oceń artykuł
4,25 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Marta Balcerowska

Zdjęcia: Jaga, Zehnder

Polecamy Ci również

Zobacz także