Grzejniki dekoracyjne - 7. edycja konkursu Vasco Integracja

Grzejniki dekoracyjne - 7. edycja konkursu Vasco Integracja

Konkurs Vasco Integracja to prestiżowy konkurs dla architektów, projektujących i realizujących wnętrza.

grzejnik dekoracyjny Vasco

Konkurs ma szeroką formułę – zadaniem konkursowym jest stworzenie harmonijnego wnętrza, z wykorzystaniem co najmniej jednego grzejnika Vasco. Ponieważ Vasco projektuje swoje grzejniki ze świadomością, że są one formą przestrzenną funkcjonującą we wnętrzu, ważnym aspektem konkursu jest stworzenie wnętrza, w którym wszystkie elementy idealnie współgrają ze sobą. Obecnie twa ósma edycja konkursu - zapraszamy do udziału.
W poprzedniej, siódmej edycji wzięło udział ponad 200 architektów, którzy stworzyli 178 projektów. Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się w maju 2013 roku. Zapraszamy do zapoznania się z nagrodzonymi pracami, zgłaszanymi w dwóch kategoriach: REALIZACJA i KONCEPCJA oraz do obejrzenia zdjęć z Gali C. Ryffera.

REALIZACJA - Nagrody

1. IPNOTIC ARCHITECTURE Ewelina Jankowska, Wojtek Gruszczyński, Katarzyna Pucek, Poznań
Salon wystawienniczy mebli kuchennych firmy ZAJC w Poznaniu

Pokazowe kuchnie firmy ZAJC zostały zaaranżowane za pomocą obniżeń sufitu i przepierzeń w otwartej, przeszklonej przestrzeni. Estetyka wnętrza ma industrialny charakter, a wyróżniającym elementem jest centralnie położona otwarta klatka schodowa, której ściany wykończono wylewanymi na miejscu betonowymi slabami.
We wnętrzu zastosowano najwyższej jakości materiały oraz wyposażenie, takie jak na przykład grzejniki VASCO.

grzejnik kanałowygrzejnik kanałowy w industrialnym wnętrzu

2. Ewa Pruchniewicz, ARTECO, Szczecin
Apartament na 30 piętrze budynku Sea Towers w Gdyni

Atutem lokalizacji 200 metrowego apartamentu jest widok na zatokę, port  i miasto. Dlatego oś kompozycyjna salonu została podporządkowana panoramicznemu widokowi w kierunku południowym. W łazience otwartej na sypialnię wolnostojąca wanna została umieszczona wzdłuż okna, aby umożliwić podziwianie widoków podczas kąpieli. Z uwagi na nowoczesne, minimalistyczne wzornictwo i wysoką jakość zastosowano grzejniki firmy VASCO.

grzejnik dekoracyjny - aranżacja

nowoczesny grzejnikgrzejnik w łazience

3. Radosław Guzowski, Warszawa
„Smolna 4” Centrum Przedsiębiorczości w Warszawie, Budynek biurowo-dydaktyczny i kawiarnia

„Smolna 4” to wspierana przez fundusze europejskie inwestycja Miasta Warszawy, która ma służyć początkującym przedsiębiorcom. Główną  założeniem projektowym było wykorzystanie walorów otoczenia, tak aby użytkownicy pomieszczeń mogli pracować  pośród koron drzew otaczających budynek. Dla stworzenia optymalnej atmosfery do pracy, wnętrze zostało zaprojektowane w jasnej, szaro-białej tonacji z kolorowymi akcentami. Komfort właściwej temperatury zapewnią młodym przedsiębiorcom konwektory kanałowe umieszczone po wszystkimi wysokimi oknami.

grzejniki kanałowe w biurze

ogrzewanie biura - grzejnik kanałowynowoczesny grzejnik dekoracyjny

REALIZACJA - Wyróżnienie

Joanna Woś-Matuszewska, Łukasz Matuszewski
Dom architektów w Poznaniu

Wyróżniony obiekt jest wnętrzem domu mieszkalnego w zabudowie szeregowej. Jest to własny dom architektów, którzy zdecydowali się nadać mu charakter studia pokazowego, w którym potencjalni klienci będą mogli zobaczyć najnowsze rozwiązania technologiczne i materiałowe wzbogacone elementami designu użytkowego oraz sztuką dekorującą przestrzenie.

KONCEPCJA - Nagrody

1. Magdalena Olesek, Lokal studio, Kraków
Projekt aranżacji mieszkania dla młodego małżeństwa

Głównym założeniem było otwarcie kuchni na salon, miejsce spotkań towarzyskich. Kuchnia jest biała, nowoczesna, jasna z lekkim zakrętasem w postaci koloru i wzoru. Sypialnia utrzymana w stylu skandynawskim, lekka i surowa. Podłoga z bielonego drewna dodaje naturalności całemu wnętrzu.  Ponieważ  mieszkanie znajduje się na trzecim piętrze zrezygnowano z typowej dekoracji okiennej, co doskonale rozświetliło mieszkanie.

grzejnik Vasco w łaziencegrzejniki w salonie

2. Maciej Dyląg, Marta Hausman-Dyląg, Katarzyna Wichary, Agata Pietrzak, mmoa pracownia architektoniczna, Katowice

Przestrzenie o różnych funkcjach tworzą przenikającą się kompozycję bez wyraźnych podziałów, dzięki czemu cała przestrzeń loftu ma spójny charakter. Zastosowane grzejniki Vintage '90 stanowią doskonały dodatek do poprzemysłowego wystroju wzbogaconego współczesnym designem. Grzejniki o wysokości 45 cm zostały umieszczone pod nisko osadzonymi industrialnymi oknami w przestrzeni pokoju dziennego. A w kuchni i jadalni, gdzie pod oknem znalazły się komody, VINTAGE przeniesiono na sąsiadujące z oknami ściany.

arannżacja loftu - grzejniki

grzejnik w industrialnym wnętrzugrzejnik do industrialnego wnętrza

3. Kasia Kuo-Stolarska, Agnieszka Herman, Bartosz Deka, KUOO ARCHITECTS, Łódź

Dom został zaprojektowany w taki sposób, aby pozostał zamknięty dla osób z zewnątrz, dlatego wszystkie okna domu skierowane są na przestrzeń prywatną działki. Wnętrza są utrzymane w kolorystyce bieli i czerni bez żadnych zbędnych elementów. W minimalistycznym projekcie zastosowano grzejniki NIVA w kolorystyce dobranej do koloru ściany, dzięki czemu są praktycznie niewidoczne, oraz grzejniki ARCHE w łazienkach – jako jeden z niewielu elementów dekoracyjnych. O ciepło w całym domu zadbają konwektory kanałowe PKOC umieszczone pod oknami.

biało-czarna łazienka - grzejnik

grzejnik dekoracyjny w saloniegrzejnik dekoracyjny w sypialni

KONCEPCJA - Wyróżnienia

Anna Maksymiuk, Ireneusz Maksymiuk, Białystok  Z ARTYKUŁU

Leśna przystań to niewielki budynek, o funkcji rekreacyjnej. Ideą projektu było stworzenie przyjaznej przestrzeni do wypoczynku. W przestrzeni salonu umieszczono duże okno, poniżej, którego znalazło się siedzisko, ogrzewane od dołu dzięki wykorzystaniu dekoracyjnych grzejników ZANA PLITH firmy VASCO. Rozwiązanie takie zostało zainspirowane tradycyjnym wiejskim piecem z tak zwaną „leżanką”, czyli ciepłym miejscem przeznaczonym do wypoczynku. Zaproponowana w projekcie „nowoczesna leżanka”, posiada dodatkowo bardzo dobry panoramiczny widok.

grzejnik - siedzisko

grzejnik pod oknemgrzejnik do siedzenia

Maciej Dyląg, Marta Hausman-Dyląg, Katarzyna Wichary, Agata Pietrzak, mmoa pracownia architektoniczna, Katowice

Projekt dobudowy w formie holu wejściowego do domu typu „kostka polska”. Na środku asymetrycznej przestrzeni została umieszczona wolnostojąca, wygodna szafa na garderobę mieszkańców i gości, do której, niczym kameleon przytulił się grzejnik z serii Thermic Zana. Podział żeberek grzejnika został odtworzony na drzwiach szafy w formie przestrzennych płyt drewnianych w kolorze jesiennej panoramy pól i łąk.

Łukasz Rząd, Łódź
projekt łazienki

Projektowana przestrzeń to siedmiometrowa łazienka w domu jednorodzinnym pod Łodzią. Środki wyrazu oraz kolorystykę zredukowano tu do niezbędnego minimum. Dominują tu kąty proste oraz dwie barwy: biel i szarość, a jedynym urozmaiceniem minimalistycznej formy jest ściana z marmuru - również szaro-białego. Do klimatu prostoty idealnie przystosował się grzejnik Arche VH.

Anna Krysiak, Łódź

Sypialnia z przylegającą do niej łazienką stanowią fragment aranżacji mieszkania, tworzonego dla aktywnej, ale lubiącą także spokój i ciszę 30-latki. Główny kierunek nadała projektowi miłość właścicielki do  skandynawskiego  minimalizmu,  jasnego drewna i bieli. Przełamały go natomiast „ciągoty” nowojorskie jak białe kafle rodem ze stacji metra. Wybrane kaloryfery są proste, a zarazem nowoczesne i funkcjonalne. Nie są w tych pomieszczeniach „gwiazdorami”, są bardziej jak „gracze zespołowi”.

Uroczysta gala finałowa siódmej edycji konkursu VASCO Integracja

gala 7. edycji konkursu Vasco Integracja
wręczenie nagród
laureaci konkursu
uroczyste wręczenie nagród
gala finałowa
Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: VASCO

Polecamy Ci również

Zobacz także