Grzejnik z klimatyzacją

Grzejnik hybrydowy zapewnia ciepło zimą i orzeźwiający chłód latem, łączy bowiem technologię grzewczą Low H2O z cichym, dynamicznym systemem chłodzenia.

Grzejnik, o nazwie Briza marki Jaga, realizuje dwie funkcje: grzanie i chłodzenie. Za grzanie odpowiada technologia Low H2O, której sercem jest wymiennik ciepła o małej pojemności wodnej, charakteryzujący się wysoką sprawnością. Za klimatyzację odpowiedzialny jest system Jaga Ventilo. Hałas generowany przez grzejnik pracujący na pierwszym biegu nie przekracza poziomu 25 decybeli (pułap praktycznie niesłyszalny dla ucha ludzkiego).
Możliwe jest również zastosowanie w grzejniku systemu odświeżającego powietrze w pomieszczeniu. Co ważne, grzejnik przystosowany jest do pracy w instalacji dwu- i czterorurowej. Może więc grzać lub chłodzić (system dwururowy), lub też grzać i chłodzić (system czterorurowy), co jest wygodnym rozwiązaniem w przypadku, gdy część pomieszczeń w domu ma być ogrzana, a część klimatyzowana.
Urządzenie przystosowane jest do współpracy z systemami niskotemperaturowymi – kotłami kondensacyjnymi i pompami ciepła. Przykładowe wydajności grzejnika o wymiarach 65 x 150 x 15 cm, pracującego w systemie niskotemperaturowym, w instalacji dwururowej, wynoszą na 1 biegu 3100 W, na 3 biegu 4400 W.

grzejnik z funkcją klimatyzacji grzejnik z klimatyzacją grzejnik hybrydowy

Praktyczne i użytkowe aspekty idą w parze z atrakcyjnym wyglądem grzejnika. Jego grubość wynosi tylko 15 cm. Uwagę przyciąga także atrakcyjna obudowa – metalowa, prosta w formie, standardowo dostępna w kolorach białym i szarym metalicznym. Opcjonalnie do wyboru jest blisko 40 kolorów. W ofercie dostępna jest także wersja bez panelu frontowego. Już wkrótce na rynek ma trafić Briza zamknięta w obudowie z białego corianu. Stylowy panel przedni wyposażony został w cyfrowy wyświetlacz temperatury w pomieszczeniu.

Oceń artykuł
4,19 / 16 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: Jaga

Polecamy Ci również

Zobacz także