Grzejnik z kamienia

Projektanci firmy Jaga sięgnęli po kamień – materiał od wieków wykorzystywany do emisji ciepła. Tak powstał Geo – grzejnik w formie kamiennej tafli. Teraz dostępny w uniwersalnej wersji Horizontal.

grzejnik z kamieniaGeo wykonany jest z czystego granulatu naturalnego kamienia. Żywiczne spoiwo, które połączyło kamienne drobinki dało idealnie gładką, przyjemną w dotyku powierzchnię.

Dotychczas w kolekcji kamiennych grzejników Geo oferowane były: dekoracyjny grzejnik łazienkowy Vertical oraz Mosis - grzejnik zintegrowany z umywalką, baterią, lustrem i akcesoriami.

Nowa propozycja to model Horizontal – o mniejszych gabarytach, montowany w poziomie, oparty o nowoczesną technologię grzewczą Low H20. Jego przeznaczenie jest bardziej uniwersalne. Nadaje się do montażu nie tylko w łazience, ale także w innych pomieszczeniach: kuchni, salonie czy holu. Do wyboru są modele o wysokości 60 cm i długości: 100, 120, 140, 160 i 180 cm. Urządzenie oferowane jest w dwóch atrakcyjnych kolorach: czarnym i piaskowym.

grzejnik dekoracyjnySercem grzejnika jest nowoczesny wymiennik ciepła o małej pojemności wodnej (technologia Low H2O). Ogrzewanie konwekcyjne oparte na tej technologii jest bardzo wydajne, ponadto zużywa mniej energii niż klasyczne ogrzewanie z zastosowaniem grzejników płytowych. Mała pojemność wodna pozwala grzejnikom na szybką reakcję na zmiany temperatury otoczenia. Elementy grzejne Low H2O nagrzewają się błyskawicznie, ale też bardzo szybko stygną,jeśli w pomieszczeniu zaczyna być za ciepło. Dynamicznie działająca instalacja, która szybko reaguje na wszelkie zmiany parametrów, generuje duże oszczędności ciepła i zmniejsza koszty potrzebne do jego uzyskania. Zaletą ogrzewania opartego o wymiennik Low H2O jest też to, że grzejnik może zostać wyposażony w system Dynamic Boost Effect, który zwiększa jego wydajność cieplną.

Oceń artykuł
4,00 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: Jaga/ANB

Polecamy Ci również

Zobacz także