Grzejnik z funkcją wentylacji

grzejnik z funkcją wentylacji

Grzejnik Oxygen marki Jaga łączy w sobie dwie funkcje - grzania i wentylacji. Tak skonstruowane urządzenie oferuje użytkownikowi nie tylko przyjemne ciepło, ale też komfort przebywania w zdrowym, czystym powietrzu bez przeciągów i strat energii.

Zmęczenie, senność, znużenie, to najczęstsze objawy niedotlenienia organizmu u osób, które przez wiele godzin pracują w słabo wietrzonych pomieszczeniach.
Ten problem nasila się zwłaszcza jesienią i zimą, kiedy aura za oknem nie zachęca do częstego otwierania okna. Zwłaszcza że wraz ze świeżym powietrzem nierzadko dociera przez nie także hałas i zanieczyszczenia. Komfortową wentylację pomieszczeń, bez nieprzyjemnych przeciągów, uczucia chłodu i strat  ciepła oferuje grzejnik Oxygen. Jego budowa skrywa nie tylko element grzewczy (wymiennik ciepła Low H2O), ale także system wymiany powietrza.
Jednostka Oxygen pobiera świeże powietrze z zewnątrz budynku, oczyszcza je i wprowadza do pomieszczenia. Obudowa urządzenia została zaprojektowana została w taki sposób, aby tłumić hałasy dochodzące z zewnątrz.

programatorElementy systemu Oxygen
System składa się z kilku elementów. W podstawowej wersji jego sercem jest jednostka Oxygen montowana pod obudową grzejnika, w której znajduje się urządzenie służące do pobierania powietrza. Montaż urządzenia wymaga wykonania w ścianie budynku otworu o średnicy ok. 10 cm, przez który będzie doprowadzane do pomieszczenia świeże powietrze. Od zewnątrz budynku otwór zabezpieczony specjalnymi maskownicami jest praktycznie niewidoczny. Urządzenie pobierające świeżeczujnik CO2powietrze wyposażone zostało w specjalne filtry, które zatrzymują pyły i drobne zanieczyszczenia.
Do wersji bardziej rozbudowanej dodano również czujniki CO2 i wilgotności oraz moduł sterowania (programator), który zarządza całością systemu. Wymienione urządzenia montuje się na ścianie w dowolnym miejscu pomieszczenia. Ostatnim elementem systemu Oxygen jest urządzenie odsysające zużyte powietrze, które  montowane jest w sąsiedztwie wywietrznika. Wszystkie elementy systemu komunikują się ze sobą drogą radiową.

Zasada działaniaschemat rozmieszczenia urządzeń systemu Oxygen w pomieszczeniu
Gdy czujnik wykryje w pomieszczeniu nadmiar dwutlenku węgla lub wilgoci, włącza się jednostka Oxygen, która dopompowuje do pomieszczenia świeże powietrze. W tym samym czasie zaczyna działać także urządzenie odsysające, które odprowadza do kanału wentylacyjnego zużyte powietrze. Proces wymiany powietrza trwa do momentu, aż nie zostaną osiągnięte optymalne parametry zaprogramowane w systemie. Proces przebiega  automatycznie, bez ingerencji użytkownika.

Przeznaczenie
Oxygen najlepiej sprawdzi się w szkołach, salach konferencyjnych, biurach oraz wszystkich innych miejscach, gdzie przez dłuższy czas przebywa duża liczba osób. System grzania zintegrowanego z wentylacją docenią także oraz osoby, które np. mają sypialnię czy salon przy hałaśliwej ulicy. Grzejnik wyposażony w system Oxygen zapewnia przyjemne ciepło i świeże powietrze w komfortowy sposób - bez przeciągów, hałasu, zanieczyszczeń, wyziębiania pomieszczenia. Kontrolowana wentylacja oszczędza także ciepło i energię.

Oceń artykuł
4,40 / 5 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: Jaga

Polecamy Ci również

Zobacz także