Grzejnik z drewna

0
Grzejnik z drewna

Buk, zebrano, orzech włoski, mahoń, dąb, klon – z tych gatunków wykonywane są obudowy grzejnika Knockonwood. Grzejnik dostępny jest zarówno w wersji ściennej,
jak i wolno stojącej. Obudowa grzejnika ma prostą, a jednocześnie elegancką formę. Jego producentem jest firma Jaga.

grzejnik z drewnagrzejnik drewniany

Drewniana powierzchnia grzejnika wykończona jest poliuretanem, odpornym na zarysowania lakierem, o połysku 40%. Co ważne, temperatura obudowy nigdy nie przekracza 43°C. W razie potrzeby można ją też łatwo zdemontować np. w celu wyczyszczenia wymiennika.
W wersji ściennej Knockonwood dostępny jest w kilkunastu rozmiarach o szerokości: 60, 80, 100, 120, 140, 180 lub 220 cm i wysokości 30, 55 80 cm. W wersji wolno stojącej grzejnik o wysokości 21 cm może mieć długość: 110, 130, 170  i 210 cm.

Drewniana obudowa grzejnika Knockonwood skrywa inteligentne wnętrze – nowoczesny wymiennik ciepła Low H2O oraz system Dynamic Boost Effect (DBE) sprawiają, że grzejnik jest jeszcze bardziej wydajny. Inteligentny system DBE steruje pracą grzejnika w taki sposób, aby mógł on szybko i precyzyjnie dostarczyć potrzebną ilość ciepła.

budowa grzejnikaJednostka DBE, montowana bezpośrednio na wymienniku ciepła, składa się z wysokiej klasy wentylatorów sterowanych za pomocą mikroprocesora. Gdy mikroprocesor wykryje,  że temperatura w pomieszczeniu różni się od zaprogramowanej w systemie, uruchamia wentylatory, które nadmuchując ciepłe powietrze zwiększają wydajność grzejnika.
System pozwala też oszczędzać ciepło. Jest to możliwe, ponieważ działanie DBE znacznie redukuje bezwładność grzejników, maksymalnie skracając czas ich rozgrzewania i wychładzania.
Jednostkę DBE można też dokupić do posiadanego grzejnika (zastosowanie urządzenia w zamontowanym już grzejniku wymaga jedynie doprowadzenia zasilania 220 V pod obudowę).
W przypadku gdy DBE projektowany jest w fazie zakupu grzejnika, warto rozważyć wybór mniejszego urządzenia grzewczego, ponieważ system zwiększa jego wydajność. Możliwość zastosowania grzejników z DBE o małych wymiarach jest niezwykle cenna przy systemach niskotemperaturowych (kotły kondensacyjne i pompy ciepła), które zwykle wymagają mocnych,
a więc i dużych gabarytowo grzejników.
Ważne jest również to, że DBE nie wpływa na wygląd grzejnika – urządzenie schowane jest pod obudową, na zewnątrz wyprowadzony jest jedynie niewielki panel sterujący.

Oceń artykuł
4,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: Jaga

Polecamy Ci również

Zobacz także