Grzałka do grzejnika

Kiedy decydujemy się na remont instalacji lub zakup nowych grzejników, warto pomyśleć o kolejnej wiośnie i zamontować przy grzejniku łazienkowym grzałkę elektryczną. Nowy model grzałki, jaki pojawił się o ofercie Purmo, przyda się po sezonie, gdy w chłodniejsze dni w łazience zrobi się zimno i wilgotno.

Grzałka do grzejnika - zdjęcie 1Nowa grzałka Purmo zwraca uwagę estetycznym wyglądem i funkcjonalną formą. Dzięki prostej konstrukcji pokrętła nie będziemy mieć kłopotu z ustawieniem temperatury oraz utrzymaniem grzałki w czystości. Użytkowanie ułatwia także to, że zawsze wiemy, kiedy grzałka jest włączona – jej pracę sygnalizuje bowiem pierścień świetlny. Grzałka ma siedmiostopniową regulację temperatury  w zakresie od 7 do 70°C. Można też ustawić temperaturę przeciwzamrożeniową, której pozycja jest oznaczona gwiazdką. Urządzenie jest  sterowane elektronicznie i automatycznie dopasowuje moc do temperatury, jaką ustawiliśmy. Grzałka jest tak zaprojektowana, by utrzymywać możliwie równomierną temperaturę we wszystkich miejscach powierzchni grzejnika. Specjalna konstrukcja spirali w nowym modelu grzałki sprawia, że grzeje ona w niewielkiej odległości za gwintem i w ten sposób rozprowadza ciepło bardziej równomiernie. Jest to o tyle ważne, że urządzenie montuje się w dolnym przyłączu, gdzie kolektory są zawsze najzimniejsze.

Grzałka do grzejnika - zdjęcie 2Grzałkę elektryczną można podłączyć do każdego modelu łazienkowego grzejnika marki Purmo. Dzięki niej także poza sezonem grzewczym grzejnik posłuży jako suszarka, a w zimne dni poza sezonem grzewczym można dogrzać łazienkę.

Montaż nowego urządzenia nie powinien sprawiać trudności. Miękka elastyczna uszczelka pozwala szybko prawidłowo dokręcić grzałkę (w jej właściwej pozycji widoczny jest z przodu rysunek firmowego kota Purmo).
W komplecie z grzałką dostarczany jest specjalny klucz do dokręcania – dzięki temu eliminuje się ewentualne uszkodzenia grzejnika i grzałki, które występują przy jej dokręcaniu zwykłym kluczem. Producent zadbał także o bezpieczeństwo użytkowania nowej grzałki. Przede wszystkim jest ona zabezpieczona przed przegrzaniem – ma ogranicznik w postaci bezpiecznika termicznego 98°C, który zabezpiecza przed zagotowaniem wody w grzejniku oraz termik umieszczony w kapilarze. Urządzenie ma również znak bezpieczeństwa B i certyfikacje CE. Nowa grzałka jest produkowana w trzech wielkościach: 300, 600 i 900 W. Producent udziela na nią 18-miesięcznej gwarancji.

Decydując się na grzejnik z grzałką powinniśmy pamiętać o kilku zaleceniach. Przede wszystkim trzeba odpowiednio dobrać moc grzałki do mocy grzejnika. Kierujmy się przy tym prostą zasadą: moc grzałki nie powinna  być większa od mocy grzejnika przy parametrach pracy75/65/20°C (gdzie 75°C to temperatura zasilania, 65°C – temperatura powrotu, a 20°C to temperatura wewnętrzna w pomieszczeniu). W wypadku grzałki elektronicznej, jaką jest grzałka Purmo, odpowiedni dobór mocy nie jest tak bardzo istotny, ponieważ urządzenie dostosuje swoją pracę do temperatury zadanej przez użytkownika. Z kolei ze względu na bezpieczeństwo osób korzystających z łazienki, grzejnik z grzałką montujemy w odległości minimum 60 cm od urządzeń sanitarnych np. obrysu wanny,  brodzika czy umywalki, a do podłączenia grzałki stosujemy gniazdko z uziemieniem. Dodatkowo powinniśmy zadbać o to, by instalacja centralnego ogrzewania była napełniona wodą – jest to konieczne do prawidłowej pracy urządzenia. Cena: netto 190-199 zł.

Oceń artykuł
4,67 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Redakcja

Źródło: Purmo

Polecamy Ci również

Zobacz także