Grupa De Dietrich Remeha przejmuje DFM

Grupa De Dietrich Remeha jest znana ze strategii rozwoju ściśle związanej z wykorzystaniem energii odnawialnych, szczególnie w instalacjach solarnych i pompach ciepła. Konsekwencją tego jest przejęcie firmy DFM, znanej bardziej pod marką SOFATH.


energia odnawialnaCelem przejęcia firmy DFM jest poszerzenie wiedzy i doświadczenia w zakresie produkcji pomp ciepła, zwłaszcza geotermalnych, oraz wzbogacenie oferty De Dietrich Remeha.
Zgodnie ze strukturą firmy nowo wcielona jednostka pozostała autonomiczna. Celem grupy DFM jest kontynuacja dotychczasowego rozwoju, opartego na sprawnej sieci dealerskiej i centrum przemysłowym w Portes-les Valence.

Grupa De Dietrich Remeha
Grupa De Dietrich Remeha jest jednym z europejskich przodujących producentów urządzeń grzewczych i urządzeń do wytwarzania ciepłej wody. Skupiona na systemach multi-energetycznych, oszczędzających energię i chroniących środowisko, szybko rozwinęła się nie tylko dzięki sile swojej sieci sprzedaży i dystrybucji, ale również dzięki współpracującym z marką instalatorom, serwisantom i projektantom we Francji, Holandii, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Belgii i Polsce. Nowatorskie gazowe kotły kondensacyjne rozwijane przez Remeha (pioniera w tej dziedzinie, a dzisiaj w zakresie mikro-kogeneracji), zyskały uznanie we wszystkich krajach, gdzie jest obecna marka. Zakłady produkcyjne grupy znajdują się w Appeldorn (Holandia), Mertzwiller, Niederbronn i Thann (Francja). Grupa osiągnęła obrót 600 mln Euro i zatrudnia 2200 pracowników.

Grupa DFM
25 lat temu grupa DFM stała się pionierem w dziedzinie geotermalnych pomp ciepła na rynku francuskim, szybko zyskując na nim pozycję lidera. Wprowadzone do oferty grupy pompy ciepła woda-powietrze, zostały nagrodzone w 2006 roku przez Janus de l’Industrie. Zakład produkcyjny DFM posiada certyfikat ISO 14001. We Francji markę SOFATH wspiera 40 przedstawicielstw handlowych, tworzących silną sieć sprzedaży na terenie kraju i umożliwiających ekspansję marki poza granicami Francji.

Oceń artykuł
5,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: De Dietrich Remeha

Polecamy Ci również

Zobacz także