Gniazdko na tarasie

Gniazdko na tarasie

Na pewno się przydaje – wieczorem do podłączenia lampki, elektrycznego grilla czy laptopa, a także sprzętu audio, żeby posłuchać muzyki.

gniazdko na tarasiePraktycznym i bezpiecznym rozwiązaniem są wodoszczelne puszki podłogowe ze stali nierdzewnej lub mosiądzu. Umożliwiają dostęp do prądu na tarasie, ale nie tylko: na werandzie, przy basenie lub w innym miejscu w ogrodzie. Za pomocą puszek podłogowych można uruchomić w bezpieczny sposób każde urządzenie elektryczne. Podwyższony stopień ochrony IP66 gwarantuje nie tylko pełną ochronę przed pyłem, ale także przed wodą (wytrzymują one strumień  o ciśnieniu 1kg/cm2 z dowolnego kierunku). Puszki podłogowe bez problemu można zamontować na każdym tarasie –  zarówno w wersji pojedynczej, jak i wielokrotnej, po połączeniu puszek w grupy. Nadają się do montażu w wylewkach betonowych, a także kamiennych, ceramicznych i drewnianych podłogach ogrodowych.
Przewody do  puszek prowadzone są w rurkach, listwach lub kanałach, które umieszczane są pod podłogą. Najczęściej mają one uchylną pokrywę, którą można wykończyć panelami, wykładziną, bądź płytkami. Dzięki takiemu zabiegowi niemal idealnie zlewają się z powierzchnią. Instalacja puszek jest jednak utrudniona, kiedy chcemy zamontować je w wykończonej podłodze.
Zamknięcie na klucz imbusowy chroni przed dostępem osób niepowołanych. W pozycji przymkniętej puszka jest zaś zaryglowana, co chroni ją przed przypadkowym otwarciem lub zamknięciem, chroniąc przewody.

wodoszczelna puszka podłogowapuszka podłogowa

montaż puszki wodoszczelnejpuszka elektryczna w posadzce

gniazdko elektryczne na tarasgniazdko elektryczne na tarasie

Oceń artykuł
4,00 / 7 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Maria Leszczyńska

Zdjęcia: Kontakt Simon

Polecamy Ci również

Zobacz także