Gniazda bryzgoszczelne – bezpieczeństwo i wygoda użytkowania

Osprzęt elektryczny należy do tych elementów wyposażenia domu, które muszą spełniać najwyższe standardy bezpieczeństwa. Kwestia ta ma szczególne znaczenie w pomieszczeniach  o  podniesionej wilgotności powietrza, ponieważ – jak powszechnie wiadomo – prąd i woda nie powinny mieć ze sobą styczności. Wybierając osprzęt do kuchni i łazienki najlepiej postawić zatem na funkcjonalne i bezpieczne gniazda bryzgoszczelne, np. z kolekcji KIER marki Ospel.

Gniazda bryzgoszczelne do kuchni i łazienki

Kuchnia i łazienka to pomieszczenia, w których wygodny dostęp do źródeł prądu jest wręcz niezbędny. Chęć swobodnego korzystania ze sprzętu AGD a także urządzeń do codziennej pielęgnacji, takich jak suszarka do włosów, maszynka do golenia czy szczoteczka elektryczna sprawia niestety, że gniazda wtykowe bardzo często muszą być zlokalizowane w pobliżu zlewozmywaka, wanny czy też umywalki. Ryzyko zachlapania tych miejsc wodą jest bardzo wysokie, dlatego też osprzęt powinien być tam dobrany ze szczególną starannością.

Jakie wykończenie osprzętu elektrycznego?

Wyniki

Narażenie gniazdek elektrycznych na stały kontakt z wilgotnym powietrzem lub też ich przypadkowe zalanie może mieć bardzo nieprzyjemne konsekwencje. Z tego też powodu w pomieszczeniach kuchennych oraz w łazience konieczne jest zastosowanie osprzętu o wysokim współczynniku ochrony. Najlepszym wyborem są gniazda bryzgoszczelne, np. z kolekcji KIER firmy Ospel. W takich produktach cały moduł, wraz z torami prądowymi, zabezpieczony jest specjalną klapką, pod którą nie przedostanie się żadna kropla wody – wyjaśnia Michał Lenart, konstruktor produktu firmy Ospel. Gniazda bryzgoszczelne, jako osprzęt dedykowany wnętrzom o dużej wilgotności, muszą spełniać jeszcze jeden warunek, czyli gwarantować odpowiedni poziom ochrony przez obudowę. W przypadku produktów z kolekcji KIER marki Ospel stopień ten wynosi IP-44, co oznacza, że osprzęt jest skutecznie zabezpieczony przed pryskającą wodą  dodaje Michał Lenart.

Gniazdo bryzgoszczelne

Gniazda brygoszczelne zapewniają odpowiedni poziom bezpieczeństwa w kuchniach i łazienkach.

Ospel
Włącznik podwójny z podświetleniem

Nowoczesny włącznik światła z kolekcji KIER.

Ospel
Klasyczny włącznik

Kolekcja osprzętu elektrycznego KIER obejmuje szeroki wybór gniazd i włączników.

Ospel

Estetyka i bezpieczeństwo użytkowania

Gniazda bryzgoszczelne zapewniają maksymalny poziom bezpieczeństwa, a do tego są niezwykle funkcjonalne i wygodne w użytkowaniu. W ofercie renomowanych producentów osprzętu znaleźć można wiele różnych modeli i kolorów gniazdek z tzw. klapką.
Kolekcja KIER marki OSPEL zawiera gniazda bryzgoszczelne z klasycznym uziemieniem IP-44 oraz z uziemieniem schuko IP-44, a każde z nich dodatkowo występuje w wersji z przesłonami torów prądowych i bez nich. W zależności od własnych upodobań i stylistyki wnętrza, w którym osprzęt będzie montowany, użytkownicy mogą wybrać gniazda w kolorze białym lub beżowym, z wieczkiem dymnym bądź tożsamym z barwą produktu. Całość jest wizualnie spójna z pozostałymi elementami z kolekcji podtynkowej KIER, dlatego też będzie świetnie komponować się np. z łącznikami mówi ekspert firmy Ospel.

 Osprzęt elektryczny Ospel – zobacz więcej

 

Oceń artykuł
5,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Więcej na ten temat:

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Ospel

Polecamy Ci również

Zobacz także