Fotowoltaika – moc ze Słońca

19
Fotowoltaika

Odnawialna, czysta, zielona – taka jest energia ze Słońca. Jej pozyskiwanie się opłaca, szczególnie w porównaniu ze źródłami konwencjonalnymi. A teraz opłaca się jeszcze bardziej: weź udział w konkursie firmy Blitzmann i „Dziennika Polskiego”, zamów instalację fotowoltaiczną i wygraj atrakcyjne nagrody.

Odnawialne źródła energii (OZE) to nasza przyszłość i nie uciekniemy od niej – eksperci są co do tego zgodni. Warto i trzeba inwestować choćby w fotowoltaikę. Zgodnie z unijnymi przepisami Polska musi już w przyszłym roku osiągnąć minimum 15 procent udziału energii ze źródeł odnawialnych.

Każdego roku na Ziemię dociera niewyobrażalnie wielka ilość energii słonecznej – aż osiem tysięcy razy przekracza ona nasze zapotrzebowanie. Całkowita moc, jaką wykorzystuje obecnie ludzkość, stanowi zaledwie około 0,02 proc. mocy promieniowania słonecznego. Natomiast – jak się szacuje – wszystkie istniejące na świecie złoża węgla, ropy naftowej i gazu zawierają tyle energii, ile dociera ze Słońca do Ziemi w ciągu zaledwie 56 dni.

Wniosek płynie z tego tylko jeden: rola Słońca w energetyce musi i będzie rosnąć. Widać wyraźnie, że OZE nabierają coraz większego znaczenia zarówno z uwagi na ochronę środowiska, jak i ze względów ekonomicznych, bo – wbrew pokutującym jeszcze czasem opiniom – pozyskiwanie energii słonecznej się opłaca.

Cieszy fakt, że fotowoltaika jest coraz bardziej popularna – inwestują w nią nie tylko duże firmy, ale i sami mieszkańcy. Świadczą o tym choćby dane Polskiego Towarzystwa Fotowoltaiki. Wynika z nich, że na koniec 2016 roku w naszym kraju było zainstalowanych ponad 17,5 tys. systemów fotowoltaicznych o łącznej mocy prawie 193 MW. Natomiast na koniec 2017 r. liczba tychże systemów niemal się podwoiła – mieliśmy ich już w Polsce prawie 29,2 tys., a ich łączna moc wyniosła ponad 281 MW.

Warto inwestować w fotowoltaikę, bo jest ona trwała, uniwersalna, prosta w montażu itp. Wśród korzyści, jakie niesie za sobą taka inwestycja, można wymienić m.in. obniżenie rachunków za energię elektryczną. – Mało tego, przy odpowiednim doborze instalacji solarnej można zredukować rachunki do zera lub nawet zarabiać na produkcji energii elektrycznej – podkreślają specjaliści z firmy Blitzmann, oferującej najwyższej jakości panele fotowoltaiczne oraz kompleksową usługę: od projektu do instalacji.

Teraz każdy, kto planuje zainwestować w fotowoltaikę, może wziąć udział w konkursie firmy Blitzmann i „Dziennika Polskiego” i zmniejszyć koszty instalacji o 50, a nawet 100 procent.

Konkurs nosi nazwę „Blitzmann – Moc Słońca” i trwa od 5 sierpnia do końca września br. Mogą w nim uczestniczyć osoby fizyczne i prawne. Wystarczy zamówić instalację fotowoltaiczną Blitzmanna (o mocy przynajmniej 4kW), wypełnić formularz konkursowy na stronie konkursowej http://bit.ly/konkurs-blitzmann oraz wykonać zadanie konkursowe, które polega na udzieleniu ciekawej odpowiedzi kończącej zdanie: „Moc słońca od Blitzmanna...” (odpowiedź należy przesłać wraz ze zgłoszeniem).

Na uczestników konkursu czekają atrakcyjne nagrody. Pierwsza nagroda główna to tygodniowy pobyt w Dubaju (z osobą towarzyszącą), druga – całkowity zwrot kosztów zakupu instalacji fotowoltaicznej marki Blitzmann, a trzecia – zwrot 50 proc. kosztów zakupu instalacji. Przewidziano też wyróżnienia – 10 osób otrzyma gadżety marki Blitzmann: solarne plecaki lub ładowarki do telefonów wraz z powerbankiem.

Więcej informacji można znaleźć na stronie fotowoltaika.blitzmann.com. Zasady konkursu i regulamin: http://bit.ly/konkurs-blitzmann.

Oceń artykuł
0,00 / 0 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz
Więcej na ten temat:

,

Polecamy Ci również

Zobacz także